Forum Krótkofalarskie PKI

SO8FM
18.10.2024 09:39:04
QTH: Rzeszów
Posty: 391 #8218839
    HF1D pisze:

    Paweł,

    oczywiście patrząc urzędniczo mógłbym się z Tobą zgodzić.
    Więcej, na tym forum i w całym naszym światku jest sporo ludzi, którzy uważali 3 kategorię za coś gorszego. Kiedyś była to kategoria II bez telegrafii i "miszczowie" uważali że kazdy z dwójką jest inwalidą a nie krótkofalowcem.
    Tylko, że jak ktoś zrobił trójkę w wieku lat 15 to prawdopodobnie w wieku lat 20 ma większa wiedzę od dwudziestolatka, który przychodzi zdać egzamin na jedynkę.
    A wyższa kategoria może zwyczajnie nie być potrzebna. wystarczy, że ktoś nie ma ochoty pracować na KF, ale chciałby miec możliwość używania 144, 432 MHz.


Jasne, dlatego napisałem, że "teoretycznie".
Moim zdaniem też pełnoletni posiadacz pozwolenia kat.3. powinien mieć możliwość wystąpienia o stację automatyczną (na częstotliwościach obowiązujących w kat.3.). Nie omieszkam tego zamieścić w anonsowanej ankiecie.

Pozdrawiam
Paweł
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!