NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · 3D2ZK kolejny przekręt? · Wpis #7815724
SP8LBK 18.05.2021 09:37:59
QTH: Kraśnik KO10CX

Posty: 5396 #7815724
    sq9djd pisze:

    Czy nadawanie z łodzi pływające po rzece lub jeziorze w SP nie potwierdza łączności z Polską? Tak samo z wód brzegowych czy np. zalewów, zatok itp. również zmienia coś w tym temacie, bo wg. krajowych przepisów nie trzeba łamać znaku, gdyż prawo takiej potrzeby nie przewiduje.
    Myślę, że podobnie jest w opisywanym temacie. Katamaran jest na wodach terytorialnych danego państwa i można pracować tak jak z lądu, a tylko praca z wód międzynarodowy, zmienia optykę w tej kwestii..


Masz rację w przypadku SP, ale starym dobrym zwyczajem powinno się połamać /mobil i miło jest to wiedzieć korespondentowi.

W przypadku OUT SP zawsze trzeba znać i przestrzegać lokalnych przepisów.
_________________
Vy 73
Andrzej SP8LBK

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl