Wygląda interesująco, ale nie jestem przekonany czy zamieniłbym mojego Flex-a na to. Chyba jeszcze za mało o nim wiadomo
Edit:
Nie wiem jak radio, ale taki klucz muszę zdobyć
Pozdrawiam Jurek SP1JPQ & SO1D
_________________ Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane.
Pozdrawiam Jurek SP1JPQ & SO1D _________________ Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane.
No to nie taniej i praktycznie wydać 1300 zł i kupić Vouxuna m1x?
Paweł,
Domyślam się, że masz na myśli X1M Sorry,ale to są nieporównywalne urządzenia
Pozdrawiam Jurek SP1JPQ & SO1D _________________ Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane.
Sony za pomyłkę ale chodziło mi o zakres częstotliwości i cenę a parametry to jak wiemy to już wiadomo zupełnie inny temat. _________________ SP 9 VNU Paweł - Kraków JO 90 XC
Też jestem na kupnie sprzętu wypadowego, ale ELAD FDM-Duo SDR nie wiele tańszy od KX3 u polskiego dystrybutora.
IMHO gdybym miał już to kupować to w zyciu bym w SP nie kupił tylko u producenta. Jednak kilka stów różnicy.
Pozdrawiam Jurek SP1JPQ & SO1D _________________ Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane.
Tylko 899E.. ale to tez tylko.. sam odbiornik R to odpowiednik FDM-S2 do pracy również bez PC, ale też i bez nadajnika.
No właśnie. Mam podobne odczucie. Fajny pomysł żeby odbiornik SDR mógł pracować bez peceta ale to trochę drogo. Zwłaszcza, że możliwości w zakresie dostępnych modulacji bez PC nie powala. W moim odczuciu jako samodzielny odbiornik SDR lepiej wygląda Commander CR1 choć to nie architektura direct sampling i pozwala tylko na śledzenie 200kHz pasma. Z drugiej strony bez komputera to i tak nie ma dużego znaczenia. Natomiast FDM DUO Trx jest moim zdaniem wart swojej ceny i nie żałuję zakupu.
Pozdrawiam Andrzej SQ5GVY P.S. Rafał pozdrowienia dla Ciebie i całej ekipy Ercomer'a. Szkoda, że wtedy się rozminęliśmy.
Dzięki Andrzej! Jeśli się wybierasz to będziemy mieli okazję spotkać się w Burzeninie. Własnie się zastanawiałem czy zauważysz temat i dodasz swoją opinię jako użytkownik A dla zainteresowanych - w Burzeninie będziemy mieli ze sobą Elada FDM-S2 i może FDM-DUO również.
_________________ TRX : SunSDR2 Pro, TS-590SG/FT-991A/F-818nd i kilka innych ,) Anteny : GP7, delta z tunerem CG-3000, HF-1 przenośna KF, Diamond X-50
Jurku niestety nie. Mogłem go porównać z tym co mam u siebie tzn FT-920 z roofing filtrem 5kHz, staruszkiem FT101ZD no i kombajnem typu FT-857 ale to ostatnie to oczywiście żart. Przy pracy bez komputera czyli z odbiornikiem natywnym najlepszą metodą na zakłócenia jest możliwość dość precyzyjnego doboru szerokości filtru. Filtr ma bardzo ostrą charakterystykę i tu nie ma porównania z żadnym innym moim sprzętem. Noise blanker nie powala ale możliwość dopasowania filtru do sygnału korespondenta powoduje że się tego nie odczuwa. W takiej konfiguracji brakuje mi trochę notch'a. Może się ta funkcja pojawi w nowym oprogramowaniu(jestem do tyłu o dwie aktualizacje więc moje zastrzeżenia mogą być nieaktualne). Z komputerem to już inna bajka te wszystkie bajery są dostępne i działają. Wpływ silnych bocznych sygnałów praktycznie nie występuje, chyba że wchodzą swoim widmem w odbierany kanał. Nawet przy sygnalizacji przesterowania przetwornika ADC nie zauważyłem jakiejś tragedii. Takie przesterowanie czasem się zdarza na dolnych pasmach, zwłaszcza radiofonicznych w godzinach wieczornych przy pełnowymiarowej antenie. Oczywiście w tym wypadku sprawę rozwiązuje załączenie tłumika. Generalnie mogę to podsumować że to jest zupełnie inny świat choć FT-920 jest dobrym radiem (zwłaszcza po dodaniu roofing filtra). Praktycznie od momentu gdy FDM DUO stanął u mnie na biurku FT-920 odpoczywa i włączam go głównie na otwarcia na 6m bo nie mam na to pasmo PA do DUO. Niesamowitą własnością jak dla mnie jest możliwość zarejestrowania sygnału IQ z pasmem do teoretycznie do 6MHz. Potem taką rejestracje można otworzyć w sofcie Elrada i dekodować każdą stację pracującą w tym paśmie dowolna emisją. Rejestracja ma format wave z odpowiednim do pasma próbkowaniem więc można ją łatwo obrabiać i innym sofcie. Np. ostatnio moim hobby stało sie polowanie i analiza sygnałów radarów OTH. Zarejestrowany sygnał rf np o szerokości 600kHz wczytuję do matlaba i mogę z nim zrobić co zechcę . Do tej pory korzystałem z najwyżej 2 odbiorników równocześnie. Większej ilości nie ogarniam mentalnie Może w przyszłości. No i soft Elrada pozwala na pracę przez sieć. Nie przerabiałem jeszcze tego tematu ale widziałem narzędzia konfiguracyjne. Jurku w tym roku wszystkie zawody UKF obskoczyłem na tym sprzęcie + trv od kolegi w Ukrainy + PA Mirage. Możliwość obserwowania całego pasma i momentalnie odnajdywanie aktywnych częstotliwości jest bezcenna. Jak aktywny zawodnik UKF+ pewnie docenisz taką możliwość. W tej sytuacji chat ON4KST przestaje być tak istotny. Uważam że efekty jak na moją lokalizację (dołek ze szczególnie zasłoniętymi południem i północą) są całkiem niezłe. Na koniec dodam, że cały czas poznaję możliwości tego urządzenia i staram się dorosnąć do ich jak najlepszego wykorzystania. A miało być krótko.
Rafale raczej nie ma szans. Mam gorący okres w pracy i dużo wyjazdów. Może następnym razem.
Obawiam się, że na na 2 metrach działa tylko nadajnik: TX DAC Sampling Rate 368.64 MHz. Przetwornik odbiornik taktowany jest 3 razy niższą częstotliwością: RX ADC Sampling Rate 122.88 MHz, a częstotliwość radiowa to najwyżej połowa częstotliwości próbkowania.