Pytanko do znawców CW z dystansem do "nieuków CW" - jakie kody wybrać dla cyfr w prostym systemie telemetrycznym zastosowanym na RPT FM aby łatwo było rozpoznać nadawaną automatycznie cyfrę lub dwie. Kody CW typowe (constans 5 bitów) czy te skrócone o zmiennej ilości bitów (1 do 5) Co jest lepiej znane i co bardziej przyswajalne ? _________________ "Panta rej" jak mawiał Demokles z Akwirynu .
Prawie się zgadza to coś napisał z tym co mój układ miał nadać. Sam nie potrafię zweryfikować tego co mój układ nadaje bo nie znam CW. W odsłuchu znaczy - bo kropki i kreski to mój układ umie jak myślę policzyć co chcę sprawdzić z praktykami tutaj. _________________ "Panta rej" jak mawiał Demokles z Akwirynu .
OK Kol. muzyk (klarnecista ?) wygrywa ten mini konkurs bez nagrody rzeczowej niestety Sorry że tak późno ja przyuważył. Tuż za podium Zbigu AP - też gratuluję ucha. TNX za wsłuchanie się w bit sz. koledzy-spece CW - prawidłowy odczyt danych zgadzający się z moim mini programem cieszy mnie niezmiernie . _________________ "Panta rej" jak mawiał Demokles z Akwirynu .
Proporcje starałem się zrobić wzorcowe. 1 kreska = 3 kropy , odstęp między bitami 1 kropa , odstęp między grupami 7 krop.
Tępo miało wyjść 20 WPM (kropa=60ms) ale czy tak słychać ?
Osłuchałem to jeszcze raz i według mnie jest bardzo dobrze Krissu, proporcja jest prawidłowa. Sugerowane wydłużenie "kresek" przy większej prędkości brzmiałoby chyba gorzej.