Ciężarówka blokowała karetkę jadącą z wątrobą do przeszczepu. "Co ci to idioto dało?"
Nie przepuścił karetki z sercem na A4.
Ciężarówka blokowała karetkę jadącą z wątrobą do przeszczepu. "Co ci to idioto dało?"

Piątek, 21 grudnia (22:19)
​,Skandaliczna sytuacja na krajowej "jedynce". Jak informuje TVN24, karetka transplantacyjna wiozła wątrobę do przeszczepu, jednak w pewnym momencie musiała hamować, ponieważ po lewym pasie jechała ciężarówka, której kierowca nie ustąpił ambulansowi.


Nie przepuścił karetki z sercem na A4.

Poniedziałek, 10 grudnia (16:49)
Mały pacjent z Warszawy czekał na serce. Ratownicy robili wszystko, by jak najszybciej dowieźć organ do Krakowa, gdzie oczekiwał samolot, który miał go przetrasportować do Warszawy. Zespół transplantacyjny spóźnił się jednak na lotnisko, bo ich starania zniweczył uparty kierowca, który nie chciał przepuścić karetki na autostradzie A4. Teraz grozi mu grzywna w wysokości pięciu tysięcy złotych.Po pierwsze, nie są to sporadyczne przypadki
Po drugie - czyn zagrożony karą pięć tysięcy zł?
Może należy odbierać prawo jazdy na jakiś okres, ponowny egzamin oraz obowiązkowe douczenie, przez pokazywanie filmów z akcjami, nawet z przeszczepami na sali operacyjnej.

Ostatni przypadek, blokowanie karetki z wątrobą do przeszczepu, nie dosyć że karetka używała sygnałów dźwiękowych, sygnałów optycznych, dodatkowo przez CB radio były komunikaty, prośby o wolną drogę I?

Czy zamiast zwykłej karetki ma pomykać ciężki police kruiser rodem z Amerki, używany przez tamtejszą policję do spychania z drogi przestępców i zawalidrogi?


https://rmf24.pl/fakty/polska/news-ciezarowka-blokowala-karetke-jadaca-z-watroba-do-przeszczepu,nId,2743555

https://rmf24.pl/fakty/polska/news-nie-przepuscil-karetki-z-sercem-na-a4-zaplaci-5-tys-grzywny,nId,2724315#utm_source=www.rmf24.pl&utm_medium=relatedBottom&utm_campaign=2743555


Czy forum jest dobrym miejscem na rozpropagowanie - jaka panuje znieczulica?

Uważam, że każde miejsce jest dobre, aby to nagłaśniać.
  PRZEJDŹ NA FORUM