Radioddity GD-77
  SQ9MUR pisze:  W temacie powiem, że skanowanie działa w trybie vfo jaki i pamięci. Trzeba tylko zdefiniować grupę odbiorczą. W trybie vfo skanowanie po wyłączeniu double Wait > off skanuje np ustawiony cały zakres 439, nie przechodzi na 440. Ma za to eliminację zakłóceń > strzałka w górę. Należy również wyłączyć dual capacity direct mode


W moim przypadku strzałki (góra/dół) odpowiadają za kierunek skanowania i nie jest ograniczone do 1MHz - leci od zadanej FRQ w górę lub w dół, aż do końca zakresu.
  SP7UDB pisze:

  Kurde a u mnie na nowym firmware nie chciał działać z hotspotem mmdvm.
  Odbiór na radiu był ale hotspot go nie słyszał. Chyba, że coś nie tak z talk grupą, ale nie miałem jak sprawdzić.
  Wgrałem stary 2.6.6 i działa.U mnie po upgrade do tego 3.0.6 stało się na odwrót - słyszałem wszystko, ale radio jakby przestało nadawać na ustawionej częstotliwości (czy to manualnie czy z banku pamięci). Jak robiłem nasłuch, to SQL się nie otwierał, efekt taki, jakby było spore przesunięcie w częstotliwości, ale nie można było się dostroić - w rezultacie ani na direct ani żadnego przemiennika nie potrafiłem otwierać.

Nie pomagał żaden factory reset ani powrót do 2.6.6. Tak szczerze mówiąc to nie do końca jestem pewny co pomogło. Wcisnąłem jakąś kombinację klawiszy, pojawiły się chińskie krzaczki (był to jakby wipe? ), po tym wgrałem 2.6.6 i ten 3.0.6. Wszystko wróciło do normy.


Problem jedynie jest z listami skanowania. Nie potrafię dodać do niej kanały, które chcę. Wybieram z listy, po przejściu do innego menu zmieniają się na zupełnie inne. Nie pomaga tworzenie na nowo listy, a usuwanie starej. Niektóre komórki dodają się, część niestety nie. Nie ma znaczenia czy to cyfrowe, czy analogowe.
Druga sprawa, jak stworzę dwie listy, to jak mam wybrać z której radio będzie skanować w danym czasie?
I jeszcze na koniec. Powiedzcie mi proszę po co w praktyce są listy RX GROUPS, bo jak stworzę kilka to jak się między nimi przełączam?


  PRZEJDŹ NA FORUM