HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » 4. OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA UCZESTNIKÓW I SYMPATYKÓW PROGRAMU ARISS

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

4. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków programu ARISS

SP3AYA
25.09.2014 23:25:19

QTH: JO81VP

Posty: 99 #1950463
Od: 2009-10-2
W dniu 4 października 2014 roku odbędzie się 4 Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków ARISS, tym razem w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w styczniu br. miał miejsce 15 kontakt ARISS z Polski.

Zaproszeni na konferencję prelegenci przedstawią 14 prezentacji i referatów, które mają na celu zaprezentować ARISS i jakie daje możliwości radioamatorskie, a także jak przygotować merytorycznie i technicznie kontakt radiowy z ISS w ramach ARISS (m. in.: szkolny kontakt. łączności APRS, HAM TV). Zaprezentowane będą nowości radioamatorskie z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Konferencji towarzyszyć będą wystawy tematyczne związane z realizacją programu. Spotkanie będzie też okazją do podsumowania dotychczasowej działalności w ramach ARISS w Polsce oraz forum wymiany doświadczeń zdobytych podczas realizacji kontaktów ARISS.

Zapraszamy nauczycieli i uczniów oraz krótkofalowców, którzy dotychczas brali udział w programie ARISS w Polsce oraz tych, którzy są zainteresowani zorganizowaniem łączności w pasmach amatorskiej służby radiokomunikacyjnej z astronautą przebywającym w czasie połączenia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Organizatorami konferencji są Polski Związek Krótkofalowców, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "ZAP - Edukacja", Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW, Grupa ARISS w Polsce przy wsparciu organizacyjnym m. in. ARISS i ARISS Europa oraz Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://ariss.pzk.org.pl
Jarek SP3AYA

Electra28.03.2024 09:37:47

SQ3QRP