HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » ZMIANA DATY CZERWCOWEGO AMATEUR RADIO KIDS DAY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Zmiana daty czerwcowego Amateur Radio Kids Day

SP3AYA
15.04.2014 21:15:39

QTH: JO81VP

Od: 2009-10-2
Letnia edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży będzie miała miejsce w sobotę 21 czerwca 2014 r., a nie jak to wcześniej podawaliśmy - 14 VI.
Na stronie ARRL http://www.arrl.org/kids-day ukazała się informacja o zmianie poprzednio podanej daty Amateur Radio Kids Day. ARRL przeprasza wszystkich za wprowadzenie w błąd.

Dostosowanie się do nowej daty jest dla nas podwójnie korzystne. Po pierwsze - korelacja obchodów radiowego dnia dla dzieci z innymi państwami, pozwoli naszym młodym operatorom znaleźć rozmówców w swoim wieku również daleko poza granicami kraju. Po drugie - termin bliższy końcowi roku szkolnego, to spokojniejszy czas dla młodych ludzi, mniej zaangażowanych w obowiązki szkolne i co za tym idzie większa frekwencja przy naszych radiostacjach.

Życzę młodym adeptom krótkofalarstwa którzy być może po raz pierwszy w życiu zasiądą przy mikrofonie, wielu radości i satysfakcji przy poznawaniu nowego, fascynującego hobby.
Dziękuję wszystkim klubom które aktywnie uczestniczyły w poprzednich edycjach Kids Day. Kolejne zachęcam do jak najszerszego udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu.
Przypominam również, że w świetle aktualnych przepisów obowiązujących w Polsce tylko ten typ radiostacji amatorskich umożliwia legalne nadawanie dzieciom i osobom nie mającym indywidualnych pozwoleń radiowych, jako szkolącym się na radiostacji klubowej pod nadzorem operatorów odpowiedzialnych.

Jarek SP3AYA

Electra28.04.2024 02:32:59