To proste. Wchodzisz na stronę https://play.google.com/store wybierasz aplikację która Ciebie interesuje i klikasz Zainstaluj. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na konto Google i aplikacja zostanie na Twoim sprzęcie zainstalowana. Jeden warunek - na smartfonie lub tablecie musisz włączyć Synchronizację. Jest to lepsza metoda niż aplikacja Google Play ze smartfona czy tabletu.
Jest jeszcze jeden popularny sklep z aplikacjami HAM Radio na Androna.
Nie nie potrzeba mi nawigacji bo takową już mam firmy TomTom a tablet to dla mnie jeszcze gadżet do zabawy i ewentualnie do zapisu QSO w terenie. _________________ http://sp6ix.pl.tl
W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.
Najlepsza nawigacja na Androida/ iPhone to Sygic ponieważ:
- płacisz raz i masz dożywotnią licencję (w AutoMapie trzeba płacić regularnie) - nie trzeba mieć internetu do nawigacji (internet potrzebny jest tylko dla traffic) - dość dobre mapy (Polska oraz Świat) - świetne wyznaczanie trasy gdy w mieście są korki - wzorowy support (w AutoMapie BOK zupełnie nie liczy się klientami) - HUD: nawigacja na przedniej szybie samochodu http://www.sygic.com/gps-navigation/addon/head-up-display - świetny wygląd trasy w 3D (podniesione budynki a jadąc np. w góry ekran przechyla się zgodnie z tym czy jedziemy w górę czy w dół - i wiele więcej..
Fantastyczny program do logowania łączności to HamLog który oferuje:
- logowanie (wszystkie dane + info o wysyłce QSL) - nagrywanie łączności (używa mikrofonu smartfona/tabletu) - wbudowana baza kontaktowa - zegar UTC - automatycznie wpisze lokator jeśli włączymy GPS w smartfonie/tablecie - wyznaczanie odległości pomiędzy nami a naszym korespondentem - Band Plan - wyszukiwanie znaków przez QRZ - DX Spots - Kody Q - Prefixy IARU - Lista DXCC - Kalendarz contestowy - Ekspedycje DX-owe - DX claster - Field day - Konwerter temperatury (F>C) - Przelicznik częstotliwości - Generator DTMF - Sterowanie np. Yaesu FT-817/857/897
- Synchronizacja Cloud v2 - Export danych ADIF, eQSL, SOTA - Import danych ADIF
Nie samymi łącznościami człowiek żyje wiec trochę inaczej na filmie ,uwieczniać dla potomności tez trzeba. Poniżej jedne z najbardziej popularnych i znanych :
"Po pierwsze, zgodnie z podstawową zasadą pracy na jakimkolwiek urządzeniu elektronicznym, w razie problemów, sprzęt należy wyłączyć, odczekać minutę i włączyć ponownie. Jeśli to nie działa, to wchodzimy do ustawień telefonu, następnie wybieramy daną aplikację i dotykamy nazwy programu, który sprawia nam kłopoty. Potem trzeba uruchomić wyczyść pamięć podręczną i wyczyść dane. To, teoretycznie powinno rozwiązać większość problemów. "
Warto też zaktualizować wersję Androida.
A co do programu V380 - nie ma on najlepszych opinii.
Prośba o podpowiedź. Nie używam i nie orientuje się w ogóle w temacie Androida. Przy próbie wejścia do Google Play pojawia się komunikat: "Twoja przeglądarka nie jest już obsługiwana. Aby korzystać z Google Play użyj aplikacji Sklep Google Play" .
Zaktualizuj oprogramowanie , zainstaluj Chrome jako przegladarkę .Podejrzysz przynajmniej co to za programy.
Zciągaj oprogramowanie bezpośrednio na android przegladajac strone sp7pki właśnie np. poprzez tablet. Te programy są tylko na android niektóre płatne ale wiadomo nic za nic.
Wtorkowe testy łączności – plan na 5 grudnia Sekwencja czasowa:
W godz.: 17.00-17.07 na częstotliwości 145,800MHz FM – transmisja SSTV z ISS.
W godz.: 18.36-18.45 na częstotliwości 145,800MHz FM – transmisja SSTV z ISS.
W godz.: 20.13-20.19 na częstotliwości 145,800MHz FM – transmisja SSTV z ISS. Ze względu na kilkuminutową kolizję czasową z „Informacjami lokalnymi”, prosimy o zastosowanie dodatkowego odbiornika i/lub nagranie transmisji – dziękujemy! 🙂
W godz.: 20.00-20.30 na SR2J – TX: 145,750MHz FM, RX: 145,150MHz FM, aktywacja CTCSS 67Hz – „Informacje lokalne” OT04 PZK.
W godz.: 20.30-21.00 na częstotliwości 145,525MHz FM – sprawdzenie łączności ASŁK.
W godz.: 21.00-21.20 na częstotliwości 145,525MHz FM – lokalny węzeł w testach łączności przez całą Polskę RGR.
W godz.: 21.20-21.30 na częstotliwości 144,525MHz FM – raporty do Stacji centralnej RGR.
W godz.: 21.30-21.40 na częstotliwości 145,525MHz FM – podsumowanie ćwiczeń.
W godz.: 21.40-22.00 na częstotliwości 144,500MHz FM – próby SSTV. 🙂 🙂
Kto nie będzie miał możliwości pracy na radiostacji, może prowadzić nasłuchy na Klubowym WebSDRze: SP2PUT WebSDR
Życzymy dobrej zabawy i zapraszamy do łączności! 🙂
Zespół Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej _________________ Filmy - YouTube - SP2ROB Komunikator krótkofalarski - forum https://t.me/joinchat/JRksRRVtER4mfwDrJihIjQ