HOME » INNE » POLE W.CZ. SZKODLIWE?

Pole w.cz. szkodliwe?

sp3suz
09.12.2014 17:02:55

QTH: JO72SV

Posty: 3380 #1999190
Od: 2011-3-19
Powiem tak. Ja wbrew pozorom wiem oczym mówię. To czego Ty nie wiesz wynika z tego ze po prostu nie wykonujesz takich prac. Ja nie jestem od tłumaczenia Tobie podstaw teorii pól elektromagnetycznych bo od tego są podręczniki i praktyka. Nie chcesz mi wierzyć to zagladnij do materiałów SEP, do podreczników alademickich czy po prostu do porządnego podręcznika dla elektryków ale takiego gdzie jest uwzględnione BHP. Takie zajęcia prowadzi SEP. Idz dostaniesz uprawnienia i bedziesz mógł robic to co inii miedzy innymi ja. Gdzie jest napisane ze ja mam Ci wszystko od podstaw tłumaczyć. Nie ! Nie migam się od odpowiedzi ale wyjasnienie pewnych kwestii przekracza ramy tego forum. Tu wkraczamy na pole energrtyki a skąd wiesz że zachęcony naszymi rozmowami jeden z drugim młody człowiek nie zacznie sam grzebać tam gdzie nie powinien?? To nie to forum! Wypij sobie te dwa kufelki,przejdź się do SEP weź udział w kursie zdaj egzamin i będziesz wiedział o czym mowa i czego publicznie nie powinno sie pisać. Bo owszem większość zrozumie ale jak zwykle będą tacy którym kury przestaną się nieść jak wsponiałeś a potem przez anteny krótkofalarskie przyjdą susze nawet powodzie! Wszystkiego dobrego i powodzenia! Rzeczywiście minęło sporo lat a SP myli mi się z SQ wybacz. cool
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!

Electra27.04.2024 05:17:05

sq6ade
09.12.2014 21:47:18

QTH: Wrocław (Breslau) Party-n

Posty: 15116 #1999362
Od: 2008-3-21

No ale ten giga transformator na szynach dawał czadu dzięki indukcji.

Maszyna PRSM na pokładzie miała generator prądu i transformator ,którego wtórne uzwojenie
było podłączone do szczęk zaciskanych i dociskanych hydraulicznie na szynie kolejowej.
Technik musiał tylko 2 szyny doczyścić dla styku a potem fajerwerki wesoły
Tak to fajnie było na OHP na Wrocław - Gądów wesoły
Dziś szyny spaja się termitem - też ładnie wygląda.
Wiosna się budzi w całej naturze
Witana rzewnym słowików pieniem,
W zielonym gaju, ponad strumieniem,
Kwitną prześliczne dwie róże.

sq5gvy
10.12.2014 07:02:54

QTH: sq5gvy

Posty: 766 #1999448
Od: 2009-3-29
    sp3suz pisze:

Nie wiem skąd wyciągnąłeś taki wniosek. Wiesz czym sie zajmuję lub zajmowałem zawodowo? Jakiem mam wykształcenie, zainteresowania itd?

sp3suz pisze:

Ja nie jestem od tłumaczenia Tobie podstaw teorii pól elektromagnetycznych bo od tego są podręczniki i praktyka. mi wierzyć to zagladnij do materiałów SEP, do podreczników alademickich czy po prostu do porządnego podręcznika dla elektryków ale takiego gdzie jest uwzględnione BHP.

Tu nie chodzi o tłumaczenie. Wykazałem błąd w twojej interpretacji zjawiska. Ty zamiast się do tego odnieść podnosisz zasłonę dymną uciekając w ogólniki albo rzucając na oślep różnymi pojęciami często nie związanymi z przedmiotem dyskusji.

[quote=sp3suz] Nie chcesz mi wierzyć to zagladnij do materiałów SEP, do podreczników alademickich czy po prostu do porządnego podręcznika dla elektryków ale takiego gdzie jest uwzględnione BHP. [quote]

Żeby było śmieszniej to w żadnym poście nie poddałem wątpliwości faktu wystąpienia tego napięcia. Zanegowałem jedynie tłumaczenie źródła jego powstania.

sp3suz pisze:

Tak się składa że przez wiele lat musiałem mieć takie uprawnienia więc znowu trafiłeś kulą w płot.

sp3suz pisze:

Gdzie jest napisane ze ja mam Ci wszystko od podstaw tłumaczyć.

Nie musisz mi tłumaczyć wszystkiego. Wystarczyło żebyś wytłumaczył skąd ma się wziąć indukowane napięcie gdy w przewodzie nie płynie prąd. Bo taki przypadek opisałeś.

sp3suz pisze:

I znowu zasłona dymna i słowotok nie na temat. Przy okazji wolę młodego człowieka z otwartym umysłem zadającego pytania i wątpiącego w "prawdy absolutne" niż tzw wieloletniego praktyka wykonującego swoją pracę jak wytresowana małpa bez zastanowienia i refleksji co robi i dlaczego.

sp3suz pisze:

O! to teraz z podstaw elektrotechniki zrobiłeś wiedzę tajemną dla wybranych.pan zielony
Ja głupi myślałem że wystarczy tę wiedzę podawać rzetelnie.
Kończę swój udział w tej dyskusji bo jak widze nie ma szans na jakiekolwiek podejście merytoryczne. Uparłeś się pozostać w świecie mitów i urban legend, twoja sprawa. Tylko proszę nie rozpowszechniaj ich. Bez tego mamy wystarczająco głupoty dookoła.

Andrzej SQ5GVY
P.S. Przepraszam kolegów za przydługą dyskusję ale liczyłe że uda się zmusić Kolegę SP3SUZ do odrobiny refleksji nad wypisywanymi "rewelacjami".

SP6ML
10.12.2014 08:31:57

Posty: 523 #1999471
Od: 2012-2-4
Dla potomnych:

Jako współczesny chcę wyraźnie powiedziec komukolwiek tu zajrzy w przyszłości, ze wbrew stwierdzeniom tu używanym
To nie była dyskusja!

smutny

sp3qfe
10.06.2020 02:08:08

QTH: JO92he

Od: 2009-11-11
Promieniowanie typowe dla smartfonów może przyciągać kleszcze

Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.

SP6MCW
10.06.2020 05:24:08

QTH: JO81ND

Od: 2015-7-24

Nie wiem dlaczego, ale po przeczytaniu wskazanego artykułu przypomniały mi się słowa pana Damazego ze "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki: "A po winie, wszak się zdarza, palnąć koncept z kalendarza"...
SP6MCW
Mariusz.
Precz z dysortografią!
Nie przekraczam mocy licencyjnej.
_______________________________________
Heathkit SB104A+SB644, Icom IC-706MKIIG, Kenwood TS-450S, Hallicrafters SX-71, Hammarlund HX-50, Yaesu FT-950 oraz kombinacje prawie antenowe ,)

Electra27.04.2024 05:17:05

HOME » INNE » POLE W.CZ. SZKODLIWE?

TestHub.pl - opinie, testy, oceny