Ja na swój egzemplarz nie narzekam , z oryginalnej anteny w mobilu dużym (tir) miałem dostęp do rpt Wielka Sowa od Opola do Legnicy w ruchu, dalej nie sprawdzałem .W DL-u i Szwajcarii też nie mam problemu z dmr-em i analogiem .Może to kwestia ustawień w cps . _________________ JO90wi EPC#10042 pga:ME02 via12 80m-70cm,DMR:TG26019,Wires-X:RoomPOLAND DStar-Ref032A Mobil:tylko dmr,ysf,dstar-ref032A APRS_SQ9MEZ-14
Przejechałem z 878 drogę z Łodzi do Szczyrku i z powrotem. Dodam, że celowo z anteną tylko fabryczną, aby przetestować radio i roaming na tej trasie. Poza małym obszarem lasów pomiędzy Częstochową a aglomeracją śląską gdzie radio nie mogło dobić się do żadnego przemiennika byłem cały czas w zasięgu i słuchałem TG260.
Cześć wszystkim, także i ja jestem szczęśliwym posiadaczem tego zacnego radyjka. Obecnie konfiguruje je i mam pytanie czy ktoś z kolegów mógłby się podzielić swoim kongiem ? Ułatwiło by mi to dużo ręcznego wpisywania
Mam od kilku dni to radio, ale mam z nim problem. Usiłuję korzystać z przemiennika SR5WAD - mam do niego 14 km i w zasadzie widzę z okna. Problem polega na tym, że w DMRze najczęściej, słyszę tylko piiip i widzę na wyświetlaczu ramkę informującą o końcu rozmowy.
Wskaźnik siły sygnału na wyświetlaczu, co chwilę pokazuje 4 kreski lub znaczek x - brak sygnału. Czy tak się zachowują Wasze radia? Jeśli ktoś korzysta z tego radia przez SR5WAD. to czy mógłbym poprosić o konfigurację?
Wygląda to tak jak by ktoś pracował na drugiej szczelinie, czyli lokalnie. Na Twoim urządzeniu widać że masz włączoną szczelinę T1 a na drugim "odbiorniku" coś z FM w analogu. _________________ http://sq2hcz.wordpress.com http://www.eo.net.pl
Wygląda to tak jak by ktoś pracował na drugiej szczelinie, czyli lokalnie. Na Twoim urządzeniu widać że masz włączoną szczelinę T1 a na drugim "odbiorniku" coś z FM w analogu.
Dokładnie - wskaźnik poziomu sygnału pokazuje coś, gdy radio odbiera sygnał z przemiennika lub podczas nadawania i kilka sekund po nim. _________________ Cezary sp7ukl (ex sp2ukl) Sklep dla krótkofalowców: https://www.HamRadioShop.pl Autoryzowany dystrybutor Nagoya, AnyTone, Baofeng, Zastone, Wouxun, TYT ---------------- "Alea iacta est"
Mam od kilku dni to radio, ale mam z nim problem. Usiłuję korzystać z przemiennika SR5WAD - mam do niego 14 km i w zasadzie widzę z okna. Problem polega na tym, że w DMRze najczęściej, słyszę tylko piiip i widzę na wyświetlaczu ramkę informującą o końcu rozmowy.
Wskaźnik siły sygnału na wyświetlaczu, co chwilę pokazuje 4 kreski lub znaczek x - brak sygnału. Czy tak się zachowują Wasze radia? Jeśli ktoś korzysta z tego radia przez SR5WAD. to czy mógłbym poprosić o konfigurację?
Jeżeli nie masz utworzonych list RX to musisz korzystać (tak jak napisał kolega wyżej) z włączonej funkcji monitora. W 878 masz możliwość ustawienia monitora w taki sposób,że "słucha" jednej lub obu szczelin. _________________ Arek SQ7SCC
Jeżeli nie masz utworzonych list RX to musisz korzystać (tak jak napisał kolega wyżej) z włączonej funkcji monitora. W 878 masz możliwość ustawienia monitora w taki sposób,że "słucha" jednej lub obu szczelin.
W funkcji monitora mam podobny efekt - często słyszę samą końcówkę połączenia, lub tak jak na poniższym filmie sam końcowy beep. Czasem jednak działa poprawnie. W RX grupie mam wrzucone wszystkie zaprogramowane Talk Group'y.
Troszkę przekombinowałeś z tymi ustawieniami. Proponuję uprościć na początek aby łatwiej było znaleźć problem Ustaw jedna komórkę pamięci z grupą 260 i slotem T1 - będziesz miał łączność po kraju Druga komórkę ustaw z 00009 i slotem T2 - a tutaj będziesz miał wokół komina - czyli lokalną wokół przemiennika. Upewnij się że częstotliwości przemiennika (górna i dolna) sa ok oraz że color code jest wpisany poprawnie. Sławek
Cześć. SO5X nie rób jednej wielkiej grupy odbiorczej, do której wrzuciłeś grupy rozmowne ogolnopolską na TS1 i regionalne obsługiwane na TS2 bo utopisz się w tym bagnie. _________________ 73, Przemek
Cześć. SO5X nie rób jednej wielkiej grupy odbiorczej, do której wrzuciłeś grupy rozmowne ogolnopolską na TS1 i regionalne obsługiwane na TS2 bo utopisz się w tym bagnie.
Zrobiłem jak polecał sq2hcz - tylko Polska (260) i Local (9) - zobaczymy czy pomoże. Dzięki za porady.
AT-D878UV potrafi być czasem kapryśnym :-). Ja co prawda mam AT-D868UV ale przeflashowany na AT-D878UV. Ciekaw jestem czy dołączysz do grona kolegów, którym to radio zawiesza się... _________________ 73, Przemek
AT-D878UV potrafi być czasem kapryśnym :-). Ja co prawda mam AT-D868UV ale przeflashowany na AT-D878UV. Ciekaw jestem czy dołączysz do grona kolegów, którym to radio zawiesza się...
Już dołączyłem, ale miałem nadzieję, że to wina mojej konfiguracji
Witam zatem w klubie Powiem Ci, że u mnie problemy związane z zawieszaniem się tego urządzenia rozpoczęły się dopiero po wrzucenia flasha od 878. Wnioskuje więc, że koledzy z Państwa Środka zrobili babola w oprogramowaniu, który powielają z każdą nowszą wersją. Miejmy nadzieje, że w końcu wyjdzie firmware pozbawiony błędów. Przypadłość, którą Pokazałeś na filmie jest jako tako nieszkodliwa w porównaniu z takim zawisem, w którym radio samoczynnie nadaje nie wiadomo gdzie robiąc się przy tym bardzo gorącym. Dwa gorące zawieszenia nawiedziły moje radio przy włączonej funkcji roamingu i cyklicznym sprawdzaniu dostępności przemiennika. Pomimo tych przypadłości AT-D878UV (D868UV + flash) pozostaje dla mnie bardzo fajnym i funkcjonalnym urządzeniem. Według mnie może być kandydatem na najlepsze radio DMR z Chin oczywiscie biorąc pod uwagę cene i funkcjonalność.
Gwoli przypomnienia dodam, że użytkownicy AT-D868UV (warunek konieczny to układ GD32F303VGT6 z 1MB flash) mogą również stać się posiadaczami AT-D878UV poprzez wrzucenie bootloadera i firmware od 878. Koszt takiej operacji to około 10zł bo tyle kosztuje programator zgodny z ST-Link. Czas banalnie prostej operacji to około 15-20minut. Po zabiegu podmiany firmware stajemy się posiadaczami 878 różniącym się od "oryginalnej" pudełkowej 878 kolorem przycisku PF3. Oczywiście powrót do 868 jest jak najbardziej możliwy. _________________ 73, Przemek
In order to comply with FCC / ITU Requirements for Amateur and commercial Radios, AnyTone will be making the following immediate changes to its DMR radio shipments:
AnyTone recognizes that there will be a transition period based on the above shipping policies where some Code Plug or radio programming adjustments will be necessary to allow existing Code Plugs to be imported into the approved Radio Bands for amateur use.
Feedback received during this conversion period will be used to improve this process as needed.
Shipment Changes
1. AnyTone D868UV and D878UV Radios will only ship from the factory with Tx Band limits that comply with the appropriate country / area Amateur Band emission requirements. This will include immediate changes to available radio Modes or Bands that the radio will be able to support. This is a requirement by FCC where AnyTone must comply to be able to export its radios within the USA.
2. Radio Band changes by user Keypad will no longer be supported. This also is a requirement by FCC which AnyTone has to comply with. The only Radio Band available for users with be the shipping Amateur Band.
3. Any radio Mode or Band changes will be limited to appropriate Maintenance Technicians using an authorized Band Change Software program. This will conform to FCC Part 90 and other Commercial Radio requirements. Amateur radios imported to the USA can legally only transmit on amateur band frequencies and not on the entire frequency range the radios were designed for. It is up to the Maintenance Technician to make any changes to the radios once they have them in their possession.
4. Existing D878UV Code Plugs that may have been created in a different Radio Band can be converted for use with future radios shipping with the Amateur Band with most of the current data as follows:
a. Open the existing Code Plug and delete all Channels that have Transmit frequencies outside the applicable Amateur Band. This can be done in the CPS or you can use Tools ->, Export the Channels.CSV file to make and save frequency changes there, and just Tools ->, Import the modified Channels.CSV file. b. Export the existing (revised) D878UV Code Plug CPS data to CSV Files using the top menu Tools ->, Export and click on the top field named “Export All (Default File Name)”. Enter the location and file name and click “Save”. An LST file will be created with all the CSV data. c. From the top menu select Model ->, Model Information and choose the applicable “Amateur Band”. (Example = “Amateur US”). Save the Band and click “Ok” to clear frequency data and set the Band to the applicable “Amateur Band”. d. From the top menu select Tools ->, Import and click on the top field named “Import From File List””. Select the saved LST file form step b. above e. All CSV file data will be imported into the new “Amateur Band” Code Plug. You can now save the Code Plug to a name of your choice. f. Note: Settings in Optional Menus, APRS menu and other data menus may need to be reset to the settings of your choice. ===================================================================================== _________________ Cezary sp7ukl (ex sp2ukl) Sklep dla krótkofalowców: https://www.HamRadioShop.pl Autoryzowany dystrybutor Nagoya, AnyTone, Baofeng, Zastone, Wouxun, TYT ---------------- "Alea iacta est"
To w związku z sytuacją Bao w USA (FCC)? ITU chyba nie wymaga blokowania nadawania poza pasmami, to operator musi posiadać odpowiednie uprawnienia? _________________ SQ9RZM