To żeby nie było - mam i ja. I to z pudełeczkiem, instrukcjami itd. Poprzedni właściciel (SK) zaczął go przerabiać pod transveretr 10GHz ale udało mi się wrócić do oryginału. Brakuje tylko oryginalnej anteny wewnętrznej. Poza tym stan IGŁA!!! Nieoryginalna "ameliniowa" gała daje mega uroku temu sprzętowi. Kilka QSO jakie na nim zrobiłem to sama przyjemność.... Częstotliwość stoi jak wryta nawet przy dłuższych pogawędkach pomimo ok 40 lat na karku. _________________ TRX: Icom IC7300, Yaesu FT857, Yaesu FT817, Yaesu FTM 350, Yaesu FT-1D, Yaesu VX-2, Kenwood TH-7E, Retevis RT3S (DMR), DIY Kacper 2
Na wyjściu antenowym podczas odbioru pojawia się 5V napięcia DC (mogę to napięcie wyciągnąć z toru rf za pomocą Bias-T), ciągle szukam pomysłu jak to użyć do sterowania PTT transvertera bez ingerencji po stronie Icoma (zabytek, nie modyfikujemy). Kolega polecił mi element sterujący, BTS426L1. W transverterze pin ptt zwiera się do masy - wtedy przechodzi do nadawania. _________________ Czy wierzysz w życie poza-radiowe? niech MOC EIRP będzie z Wami!
Na wyjściu antenowym podczas odbioru pojawia się 5V napięcia DC (mogę to napięcie wyciągnąć z toru rf za pomocą Bias-T), ciągle szukam pomysłu jak to użyć do sterowania PTT transvertera bez ingerencji po stronie Icoma (zabytek, nie modyfikujemy). Kolega polecił mi element sterujący, BTS426L1. W transverterze pin ptt zwiera się do masy - wtedy przechodzi do nadawania.
W necie jest sporo linków do rozwiązania tego problemu. Akurat jadę, więc nie pomogę, ale po powrocie do domu zerknę. _________________ Pozdrawiam Jurek HF1D
Przecież to załatwisz małym przekaźnikiem 5V ze stykiem przełącznym albo jednym tranzystorem z rezystorami (zależy co tam jest w transwerterze). Nie trzeba od razu scalaka z kosmosu tam ładować.
Przekaźnik zasilasz z tego 5V, a PTT transwertera podpinasz do styków NC przekaźnika.
To mi podwaja pobór prądu z radia, przekaźnik przy odbiorze pobiera prawie tyle samo prądu co radio przy odbiorze - pomysł nie ma u mnie zastosowania. Już mnie jeden z kolegów wyprostował, zrobię sekwencer na arduino, do obsłużenia mam jeszcze załączanie napięcia do 15W Wzmacniacza. Co kolega HF1D o tym myśli? _________________ Czy wierzysz w życie poza-radiowe? niech MOC EIRP będzie z Wami!
SQ6RDP, uważasz że sequencer nie pobiera prądu? Nie miałem wczoraj czasu, ale przez weekend spróbuję poszukać. Ja w swoich ickach nie robilem przeróbki bo nie miałem potrzeby. _________________ Pozdrawiam Jurek HF1D
Atmele 1.5mA - 8mA przy 3V zasilania (ATtiny WTiny88, 240 uA przy napięciu zasilania 1,8 V) natomiast 5V przekaźnik pobiera minimalnie 70mA, w porównaniu do przekaźnika, sekwencer nie pobiera prądu. _________________ Czy wierzysz w życie poza-radiowe? niech MOC EIRP będzie z Wami!
...natomiast 5V przekaźnik pobiera minimalnie 70mA, w porównaniu do przekaźnika, sekwencer nie pobiera prądu.
Pierwszy z brzegu pezekaźnik miniaturowy: https://www.futurlec.com/Datasheet/Relays/HFD2.pdf Wymagana moc przełączająca 150mW co odpowiada I~30mA, przekaźnik taki sobie, są bardziej czułe. _________________ R.