Witam Kupilem drugi taki sam odbiornik ale okazało się że jest uszkodzony. Tzn po podłączeniu do komputera na ekranie wyskakuje błąd napięcia na złączu USB. Kupiłem miernik usb w firmie pendrive, po podłączeniu ekran miernika gasnie. Z tego wynika że jest zwarcie na wtyku USB na płycie odbiornika. Zrobiłem reklamację i teraz znowu muszę czekać na nowy. Sprzedawca obiecał przysłać nowy Pozdrawiam
Zanim zacznę wynajdować koło na nowo: udało się komuś odpalić ten odbiornik z sdrtouch na androidzie? M _________________ You can't have too many antennas...
Witam. Ciekaw jestem jak kolegom idze odsłuch na tym odbiorniku. Z tego co ja widzę to, że na dołączonych antenach jakie były w zestawie, nie wiele można odebrać. Ja podłączam poprzez RG213 rozciągnięty przewód 2.5 mm o około 25 mtr długosci i wtedy zaczyna odbierać. Na Aliexpress znalazłem wzmacniacze do odbiorników Sdr, szerokopasmowe ale nie wiem czy warto kupować. W sumie najważniejsza jest antena.
Mam ten odbiornik i uzywam go z programem SDRuno . Nie wiem czy do konca ten program pracuje poprawnie z tym odbiornikiem , wydaje mi sie ze filtry Notch nie dzialaja .Ciekaw jestem czy sa inne programy , ktore moge zastosowac zamoast SDRuno.
Pozdrawiam
Z katalogu SDRuno / Sdrplay zkopiuj plik SDRuno.EXTIO do katalogu HDSDR
Kupiłem ok. 2 miesiące temu i muszę przyznać, że zaskoczył mnie ten odbiornik pozytywnie. Wiadomo, ma pewne niedomagania, ale rsp też mają kilka rzeczy które nie są do końca ok. Ale patrząc na cenę tego maleństwa i jak działa, to RTL pozostaje w tyle. Polecam poniższy film, który w fajny sposób omawia jego budowę i pokazuje symulację filtrów wejściowych. Warto obejrzeć.
Ja też wrzucę swoje 5 kopiejek. Kupiłem klony rsp1 na alike i zacząłem je tuningować. Nawet wypaliłem msi001. Żeby było krócej 1) wlutować 10 - 100μ,f elektrolitu równolegle z ceramiką na zasilaniu (będzie działać stabilniej i mniej awaryjnie) 2, jeśli zewrzesz wejście 120-250 msi001 (przed filtrem) do masy wyłącza wewnętrzne lna. Możesz szturchnąć tester na wejściu, są 3,3 V. (dla tych, którzy lubią stawiać bav99 "bliżej" wejścia) Wstawić diody można, ale po kondensatorze ceramicznym, żeby nie zewrzeć masy. Wejście msi 001 to 75 ohm UHF, zostało to uwzględnione przy projektowaniu filtra pasmowego!!! (był mile zaskoczony) Filtry pasmowe w zasadzie oblicza się normalnie, ALE!!! trzeba je ekranować!!! Zmniejszy to ilość pałeczek i poprawi dynamikę poprzez zmniejszenie półki szumów. Na HF koniecznie przylutuj bav99 i rezystor w okolicach 10-100 kom, zrób to polecam jak Mikroha msi001 czułe jak pierwsza miłość, a po deszczu grzybów możesz być zdenerwowany "bardzo czystym" odbiorem na kv! (bez stacji i szumów) na wejściu 120-250 radzę bezpośrednio do złącza przylutować dławik indukcyjność od 250 ng zaprojektowany przynajmniej na 1 amper. Nie wpłynie to na odbiór UHF, ale uchroni Cię przed niebiańskim prądem. Mam w głowie jedną z nich. Zdjęcie Jeśli msi001 odszedł na drugi świat to nie należy się denerwować. Ale jest jedna rzecz! Boi się też wysokiej temperatury (w przeciwieństwie do r820, ta mimo, że przylutowana do ognia) więc polecam przy mikroprocesorach zamówić pastę lutowniczą niskotemperaturową. Jeśli chodzi o wykorzystanie tych odbiorników na websdr lub openwebrx, to można! I są dwa sposoby, każdy z nich ma swoje wady: 1. użyj biblioteki Soapy i API (wszystko jest na oficjalnej stronie sdrplay) instalacja jest łatwa, dla nas już zrobione gotowe sh i muszą zrobić to wykonalne i uruchomić. Otrzymujemy 12bitowy strumień danych i wszystko jest w porządku, z wyjątkiem faktu, że nie mogłem uruchomić więcej niż 2 rsp1 w tym samym czasie, najwyraźniej istnieją pewne ograniczenia, wciąż myślę o tym. Jeśli więc chcemy korzystać z większej ilości odbiorników w tym samym czasie, przechodzimy do kroku 2.
2. Jest wspaniały program RTL-TCP, więc go poprawili i zrobili RSP-TCP. Jest to to samo co rtl-tcp ale dostosowane do rsp. Na swoim serwerze uruchamiasz rsp-tcp i konfigurujesz go w programie jako rtl-tcp i wszystko działa. Ale problem polega na tym, że rtl-tcp jest zbudowany do pracy z 8-bitowym strumieniem danych, więc twój 12-bitowy rsp1 , będzie działał jak "gwizdek" (ale lepiej!) Ale jest ulga) przy maksymalnej szerokości pasma 10 mHz, nasz rsp nadal pracuje z 8-bitową konwersją, więc to jest ok) i 3 odbiorniki mogą pokryć prawie cały zakres kv (z wyjątkiem "krawędzi" każdego z odbiorników)