NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » CB RADIO, PMR I OKOLICE » KARA ZA PMR

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Kara za PMR

  
sp3qfe
19.10.2012 22:13:15
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

QTH: JO92he

Posty: 3485 #1033804
Od: 2009-11-11
    Maksio pisze:

    (...)choć jest np PMR 27 czyli Cb Radio nie trzeba zezwolenia tylko wymagane jest jak i na Cb żeby radio posiadało tzw homologacje czyli spełniało warunki zawarte w ustawie dla danego pasma. (...)


Maksio - literówka Ci się wkradła. Nie ma PMR 27 ale jest PR27.

Radia CB, aby mieć homologacje musi spełniać normy: ETSI EN 300 135, ETSI EN 300 433.
_________________
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
  
Electra20.10.2018 00:38:25
poziom 5

oczka
  
sq8pkj
18.05.2017 11:37:07
poziom 2



Grupa: Użytkownik

QTH: Chełm (KO11RD)

Posty: 73 #2426991
Od: 2015-5-21
"Zgodnie z art. 144 ust. 2 pkt 3 a) ustawy Prawo telekomunikacyjne, nie wymaga uzyskania pozwolenia używanie radiowych urządzeń nadawczo-odbiorczych, których zakresy częstotliwości i parametry techniczne zostały określone w rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 roku, w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 138, poz. 972 z późn. zm.). tj. Radiotelefonów bliskiego zasięgu i małej mocy (typu PMR 446) pracujących w paśmie 446 MHz: analogowych noszonych typu PMR 446, przeznaczonych do używania wyłącznie w zakresie częstotliwości 446,0 – 446,1 MHz w ośmiu kanałach radiowych z odstępem 12,5 kHz, gdzie najniższa częstotliwość fali nośnej wynosi 446,00625 MHz, z zastępczą mocą promieniowaną nadajnika w odniesieniu do dipola półfalowego, zwaną dalej „e.r.p.”, nieprzekraczającą 500 mW, wyposażonych tylko w antenę zintegrowaną, spełniających wymagania określone w normach przenoszących normę ETSI EN 300 296;"
W związku z powyższym radio Baofeng nie spełnia dwóch podstawowych kryteriów: ma moc minimalną większą niż 0,5W i ma antenę wymienną... wobec czego nie może być stosowane do pracy w paśmie PMR446....
_________________
Pozdrawiam
Piotr SQ8PKJ
  
sq8pkj
18.05.2017 11:54:17
poziom 2



Grupa: Użytkownik

QTH: Chełm (KO11RD)

Posty: 73 #2426997
Od: 2015-5-21


Ilość edycji wpisu: 1
    HF1D pisze:

      sq8pkj pisze:

      "Zgodnie z art. 144 ust. 2 pkt 3 a) ustawy Prawo telekomunikacyjne,



    Trochę długo kolega szukał właściwego przepisu.
    No no 5 lat.


Trudno że kolega tak to odbiera, ale chwilę temu dopiero otworzyłem stronę z forum i postanowiłem się do tematu włączyć... a moja wina że nie popatrzyłem na datę pierwszego wpisu...
_________________
Pozdrawiam
Piotr SQ8PKJ

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » CB RADIO, PMR I OKOLICE » KARA ZA PMR

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta