Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie sobie keyera wg K3NG opartego na Arduino. Zajefajny, otwarty projekt, sprawdzony. Wystarczy choćby Arduino Nano, wyświetlacz LCD 1602, głośniczek, kilka rezystorków i kilka drobiazgów i za cenę poniżej stówki można mieć naprawdę fajny keyer o olbrzymich możliwościach. Działa z różnymi manipulatorami, sztorcami, łopatkowymi itp. Do tego pamięci, dekodowanie nadawanego tekstu na lcd, regulacja tonu, współpraca z PC i milion innych możliwości.
(...) Uuupss, mea culpa. Faktycznie Krzysztofie, ale zasugerowałem się informacją zawartą w nagłówku artykułu.
Nie ma żadnego problemu, ja czy Tomek, nie ma znaczenia Tomek mi chyba pomagał wtedy umieszczać ten artykuł, stąd jest w nagłówku _________________ Krzysztof SQ8LUV
Kilka lat temu wykonałem kilka takich generatorów. Prościej się nie da. Wada, brzęczyk piszczy swoim tonem.
_________________ Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235) PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.
Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
Witam! mysle, zaczynac nauke nadawania teraz od klucza z poczatkow telegrafii juz nie ma sensu,najlepiej zbudowac, albo kupic (sa dosyc drogie) manipulator dwudzwigniowy (wiosełkowy) ja zbudowałem z pocietej karty bankomatowej w paski i generator modulowany kropka,kreska, w zaleznosci od połozenia dzwigni lewa, prawa.
A słuchac łacznosci telegraficznych na pasmach amatorskich, im wiecej bedziemy słuchac, wiecej bedziemy rozumiec, najczesciej słyszymy cq, cq, 73, i znaki krotkofalowcow z roznych panstw na krotkich falach !