
QTH:
JO91RR37NB, Łódź
Posty: 2837 #845235
|
Znowu bzdury.
sp3myx pisze:
(...) samo pośrednictwo agencji płaci się jakiś procent wartości odprawianej przesyłki, ale nie mniej niż (o ile pamiętam)coś ok. 110zł. (...)
Znowu bajki. Opłata za odprawę w agencjach celnych firm kurierskich jest stała, niezależna od wartości paczki i jest znacznie mniejsza od kwoty, którą podałeś. No chyba, że paczka leżała u nich długo, więc wtedy pobierają opłatę (rosnącą z dnia na dzień) za magazynowanie.
To stara metoda omijania vat-u. jest jednak problem jesli paczka gdzieś się zawieruszy, bo wtedy dostajesz odszkodowanie maksymalnie w wysokości zadeklarowanej wartości paczki. To jedyne niebezpieczeństwo. _________________ Cezary sp7ukl (ex sp2ukl) Sklep dla krótkofalowców: https://www.HamRadioShop.pl Autoryzowany dystrybutor Nagoya, AnyTone, Baofeng, Zastone, Wouxun, TYT ---------------- "Alea iacta est" |