NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Pasmo 6m - światełko w tunelu. · Wpis #8393944
SP5MOR 19.07.2026 06:35:18

Posty: 219 #8393944
    canis_lupus pisze:

    Wczoraj z MC przyszła taka informacja:

    [quote=Ministerstwo Cyfryzacji]Szanowni Państwo,



    Uprzejmie informuję, że w toku prac nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości, w uzgodnieniach międzyresortowych dyskutowane były postulaty środowiska radioamatorskiego. Mając na względzie rozwój łączności radioamatorskiej w Polsce, uzyskaliśmy wstępna zgodę MON na zmianę uwagi POL 30 do KTPCz, która pozwoli znieść dotychczasowe ograniczenie wykluczające emisję F3E, z zachowaniem normy ETSI, która wskazana jest również w uwadze POL 38. Wypracowane robocze brzmienie uwagi POL 30 przedstawia się następująco :



    W zakresie 50-52 MHz stacje amatorskie mogą pracować z mocą nieprzekraczającą 100W (e.i.r.p.) i muszą spełniać wymogi norm ETSI EN 301 783.
[/quote]
Brzmi super, dobrze, że MONowski beton zrezygnował z systemu ASTRA, ale to chyba radiodyfuzja może mieć największe zastrzeżenia?

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl