NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Lepsza polska. · Wpis #8163043
sp9wlc 15.03.2024 14:19:48


QTH: Rybnik, jo90gb, G-RN

Posty: 478 #8163043
Jesli ktoś analizował temat to wie, że w Ukrainie obecnie właściwie nie używa się bao, qwa, ani żadnych pmr, jesli juz to bardzo krótkie komunikaty, gdyż dłuższe relacje są bardzo łatwe do przechwycenia, zlokalizowania i unicestwienia przez okupanta.
Obecnie jeśli to możliwe używa się komunikatorów, nie sa tak łatwo e do zlokalizowania.

Owszem nasze (czyt amatorskie) urządzenia umożliwiają łaczność na bliższe i dalsze odległości, ale to w sytuacji bardzo rzadkiej konieczności, gdy juz wszystko inne zawiedzie.

co do rekwirowania pojazdów, to ustawa w Polsce obowiązuje od bardzo dawna.a konkretnie na mocy obowiązujących przepisów, a dokładniej art. 61 par. 4 kodeksu postępowania administracyjnego, armia ma prawo zabrać pojazd zarówno w czasie działań zbrojnych, jak i pokoju.
mówi się o pojazdach cieżarowych, terenowych, specjalnych. Ale oczywiście sytuacja niczego nie wyklucza. Co starsi pamietają czasy rekwirowania radiostacji w stanie wojennym, nawet tych służbowych ( u mnie z w zakładzie energetycznym). Jednym oddali szybko, inni nie odebrali z różnych powodów. Niestety tak się zdarzyć może. Niezależnie od tego kto bedzie rządził. Ale to wszyscy zdajemy sobie sprawe, ale się dowiemy.
_________________
klub SP9KJT kontakt: sp9kjt@mks.rybnik.pl, https://mks.rybnik.pl/sp9kjt/home
Pozdrawiam Tomasz, Rybnik kontakt sp9wlc@wp.pl

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl