NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Sztuczne obciążenie większe ciepło na DC czy w.cz. ? · Wpis #7950405
canis_lupus 21.04.2022 22:15:05


QTH: Kraków

Posty: 8296 #7950405
    baza10 pisze:

    czyli 230 * 1,4141... =

    dobrze myślę, czy brać pod uwagę wartość 230V ?


A co chcesz policzyć? 230V to własnie wartość skuteczna, mnożąc przez pierwiastek z 2, otrzymasz amplitudę (dlatego np po wyprostowaniu 230V trzeba kondensator zwykle na 350V a nie 250V).
_________________
"Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl