Forum Krótkofalarskie PKI

canis_lupus
21.04.2022 21:32:35

QTH: Kraków
Posty: 8319 #7950391
    baza10 pisze:

    Myślę, że dla prądu przemiennego 50 Hz wydzieli się mniej ciepła bo średnia moc będzie mniejsza dlatego, że napięcie 50Hz jest to funkcja zmienna sinus nie stała jak przy DC....czyli uśredniając będzie mniej. Średni prąd popłynie mniejszy a to prąd nagrzewa.


Ponownie, zapoznaj się z pojęciem wartości skutecznej, przy okazji wyjdzie Ci współczynnik kształtu oraz to, że średnia pełnookresowa dla prądu sinusoidalnego wynosi...zero.

"Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!