Forum Krótkofalarskie PKI

Rob208
03.03.2022 13:02:45
Posty: 148 #7929114
Teren którego zupełnie nie znam, stąd przepraszam jeśli uznacie moje pytania za dyletanckie lub infantylne, ale jest szansa wyedukować ignoranta wesoły
Chciałbym zredukować wpływ zakłóceń elektrycznych na odbierany sygnał - czyli wiadomo zredukować szumy.
Widzę potencjał w dwóch obszarach:

=>, uziemienie anten poprzez uziemienie przełącznika antenowego. Ten temat mam praktycznie obcykany i nie chodzi mi o zabezpieczenie "odgromowe" bo anteny które mam są po pierwsze nisko, po drugie są uziemione bezpośrednio na masztach. dodatkowo mam "tablicę rozdzielczą" która pozwala mi je "odłączyć i zmasować" przed wejściem do domu. Tam też są uziemione i tu mam jako taką świadomość co mogę zrobić.

=>, ale, chciałbym się pozbyć też RFI i innych "zakłóceń błądzących" poprzez założenie na przewody filtrów ferrytowych. Ponieważ proste rozwiązania są zwykle najskuteczniejsze (choć mam świadomość, że nie koniecznie najlepsze ,)) to tu potrzebuję pomocy i podpowiedzi:
Myślę o założeniu filtrów ferrytowych w postaci zapinanych na przewody/kable pierścieni, pytanie:
- jakie filtry warto kupić (może być też info gdzie wesoły)
- na które przewody i w którym miejscu instalować

tak jak napisałem zupełnie nie przewiduję owijania kablem antenowym pierścieni (chyba, że przed samym TXem)
bo H1000 trudno się owija..., ale bardziej myślę o założeniu na kabel takich pierścieni w plastikowych obudowach,
Jeśli to ma sens (no właśnie czy ma ?) to czemu nie, no i w którym miejscu są najskuteczniejsze ?
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!