NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Pierwsza instalacja - wstępne przymiarki do montażu · Wpis #792447
adamikpawel1 28.10.2011 13:27:40
QTH: Kościelisko (JN99WG68)

Posty: 71 #792447
Witam!

Przyszedł wreszcie czas na porządne założenie instalacji antenowej na domu. Obecnie używam do słuchania na paśmie 2m/70cm anteny samochodowej na magnesie ale ta prowizorka zaczyna mnie już denerwować. Jeśli chodzi o radio to niestety na tą chwilę dysponuję ręczniakiem i tyle musi wystarczyć.
Odnośnie anteny... będzie zamontowana w szczycie dachu na uchwycie


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ ZDJĘCIA. DARMOWA REJESTRACJA


do uchwytu zamontowany maszt 2metry


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ ZDJĘCIA. DARMOWA REJESTRACJA

i na nim antena. Wysokość podstawy anteny powinna wyjść na wysokości ok 9 metrów nad ziemią (ok 1 metra nad dachem). Jeśli chodzi o przewód to będzie go ok 11 metrów długości -

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI. DARMOWA REJESTRACJA


Największy problem to zdecydować się na konkretną antenę. W pierwszej wersji miała być Lafayette UVS-200 ale po przeczytaniu opinii o antenie postanowiłem sobie ją odpuścić. Wiem, że najlepiej było by założyć od razu Diamonda ale muszę na tą chwilę ostrożnie obchodzić się z kasą. Na tą chwilę jestem przekonany do kupna anteny Sommerkamp X311

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI. DARMOWA REJESTRACJA

ew X411

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI. DARMOWA REJESTRACJA


Prosił bym o opinie na temat anten jeśli ktoś miał z nimi do czynienia. Jak już uda mi się zdać egzamin to planuję ratalny zakup radia YAESU FT-857, chyba że ktoś ma inne propozycje jeśli chodzi o firmę ale z takim pokryciem pasma jak FT-857.

Z góry dziękuję za pomoc!


_________________
Paweł
adamikpawel@o2.pl

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl