sq5vjz pisze:
... Ale to trochę inny przypadek, bo jest skrzynka u podstawy ....
Hubert
... Ale to trochę inny przypadek, bo jest skrzynka u podstawy ....
Hubert
:-) tylko weź tu przekonaj innych kolegów do Skrzynki Zewnętrznej :-)...
... Ja akurat używam "poziomego GP" :-) czyli wędkę wystawioną za okno...
http://sp2swj.sp-qrp.pl/SP3SWJ/wedka3/
ale czekam na trochę wolnego by zabrać zabawki i udać się w plener i potestować:
- maszt 11 metrów ALU http://www.vpa-systems.pl/aluminiowy-maszt-teleskopowy-obrotowy-115m-p-128.html
- wędka jako przedłużenie masztu
- Przeciwwagi (szpula PKL juz czeka )
- Skrzynka antenowa ( do wyboru FC40, SGC230, eATU http://sp-hm.pl/thread-520.html
Na przeciwwagi może kiedyś użyję rury PEX - o ile będzie mi się chciało z nią bawić w rozwijanie.
https://picasaweb.google.com/SP3SWJ/WarsztatySPQRPBurzenin2010#5516913021804495010
PEX jest jednym z tańszych przewodników ALU o bardzo dużej powierzchni dla prądów naskórkowych i dużym przekroju
Dla zainteresowanych wędkami podpowiem że popuparne wędki 8m z allegro po 60 pln maja dolny segment o średnicy wewn. ~~36-37mm co pozwala zrobić dobre mocowanie przez nasunięcię wędki na rurę ALU powszechnie dostępną dla systemów TV naziemnej - tylko trzeba na rurę ALU nawinąc trochę dobrej IZOLACJI i nałożyć wędkę na wcisk na odcinku około 30-40 cm.
Kabel w środku ma wadę że lata w środku i hałasuje - podczas rozkładania wędki w kady segment co metr trzeba by wpychać jakąś dobrą pianke dla stabilizacji (np termoizolacja rur ciepłej wody), zaleta taka że jak wędka się złamie nie poleci daleko :-)
.. na zewnątrz... można zrobić helicala ( zagęszczonego) stosownie do potrzeb - przykładowe foto http://sp2swj.sp-qrp.pl/SP3SWJ/Wedka/SP3SWJ_wedka_8m.jpg
Także zmontowanie 13 m... to 7m wędki + 6 m rurki :-)
Pozdrawiam wszystkich
Jarek SP3SWJ
Jarek SP3SWJ