
QTH:
KO00XC
Posty: 3627 #670792
|
SQ5NPS pisze:
... mimo że przeczytałem już dziesiątki wątków odnośnie tej kwestii, przestudiowałem arkusze Dionizego to jest to dla mnie nadal skomplikowane
Pewnie nie pocieszę Ciebie pisząc,że jest trudne dla wielu i to z różnych powodów. Niektórzy mi mówią, że zapłacą lub postawią flaszkę byleby to ktoś za nich zrobił.   SQ5NPS pisze:
i sam się zastanawiam jak ugryźć temat przy okazji mając nadzieję, że krótkofalowcy na mocy jakiegoś rozporządzenia zostaną zwolnieni z tego obowiązku Nadzieję mieć zawsze trzeba, a po przeczytaniu dziesiątki wątków wiesz, że to nie jest takie proste i prawie wszyscy chcieliby, aby tak było. Pracownicy WIOŚ także - mówią nam otwarcie, że dziwią się obciążaniem hobbystów takimi obowiązkami.SQ5NPS pisze:
Sądzę, że gdyby PZK odpowiednio wcześnie podjęło kroki w kierunku lobbingu odpowiednich zapisów w ustawie, to dziś nikt z nas nie miałby dodatkowych rzeczy na głowie związanych z naszym hobby. Wiesz, z tym sądzeniem to bądź ostrożny, bo wchodzisz w konkurencję Witkowi, który powyżej straszy sądem Marka. Zaraz tenże nam napisze, że masz racje, lobbingu nie było, żadnych rozmów nie było, pomiary musimy wykonywać poprzez akredytowane firmy... - taka mantra. Czytałeś zapewne wypowiedzi Dionizego IEQ, Roberta RGB, Witka MRO, Prezesa JMR... o kontaktach i rozmowach z MŚ na etapie konsultacji projektów zmian prawnych. Jak widać wtedy to nie wystarczyło i to już historia. Ważne jest czy będziemy żyli przeszłością czy też to o czym piszesz, oczekujesz będziemy razem robić aktualnie, systematycznie, choćby małymi krokami dążąc do zmian. Zachęcam i Ciebie do konkretnego działania. _________________ 73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, SP6KKE, SP6KGN, SP6KBR, nadal SP8POP, SP-22107-OP ------------------------------------------------------------------------------------ "Niebezpieczeństwo jest zawsze to samo: człowiek odłączony od miłości! Człowiek wykorzeniony z najgłębszego gruntu swej duchowej egzystencji; człowiek znowu skazany na „kamienne serce” – pozbawiony owego „serca z ciała”, które zdolne jest prawidłowo reagować na dobro i na zło." - Jan Paweł II - Paray-le-Monial, 5 X 1986 r. Świadectwo Andrzeja - sens życia: https://www.youtube.com/watch?v=dG4-NjcWwSo |