Forum Krótkofalarskie PKI

SP8LBK
25.11.2020 22:42:01
QTH: Kraśnik KO10CX
Posty: 5396 #6593099
    SP8ILF pisze:

      SP8LBK pisze:

        SP8ILF pisze:

          SP8LBK pisze:

            SP8ILF pisze:

              SP8LBK pisze:

                SP6IX pisze:

                Chyba otwierasz otwarte drzwi ,BayPass to obejście wzmacniacza poprzez przekaźniki ,jeden antenowy na wyjściu wzmacniacza a drugi na wejściu wzmacniacza i łączysz je kawałkiem koncentryka do styków przekaźnika i to wszystko a sterowanie tego to jest zależne od TRX.


              Najczęściej stosuje się jeden przekaźnik sterowany z PTT TRXa.
              Jeśli PA nie jest załączony, lub jest w stanie "XMT OPR"-"STBY", różnie piszą to na obudowach, to sygnał z TRXa idzie bezpośrednio do anteny.


            No Andrzejku odważny jesteś jeśli do jednego R-15 pchasz 40 w sterowania i 1000 w na wyjściu . Pierwszy raz spotkałem się z taką propozycją a sam piszesz że masz dwa ??zdziwiony


          Nie napisałem, że w tych fabrycznych mam R15, lecz podobne, bardzie podobne wielkościowo do RM-2, ale na pewno nie próżniowe. I o to mi chodziło.
          Kolega ma PA na GS-35B, gdzie zastosowany jest przekaźnik wielkości RM-82.
          Resztę napisał Boguś SP7IVO.


        Andrzej generalnie mi chodziło o o to że piszesz " Najczęściej stosuje się jeden przekaźnik sterowany z PTT TRXa. " No właśnie a masz dwa .Pierwszy raz spotkałem się z propozycją jednego być może są o takiej konstrukcji . Pozdrawiam


      Postaram się to napisać inaczej.
      Chyba wyraźnie napisałem, że mam dwa fabryczne PA's.
      Aby stała się jasność. Jeden to FL-2100B, a drugi AL-811.
      W obydwu są "normalne" przekaźniki, nie próżniowe.


    No ja też wyrażnie piszę że PROPONUJESZ JEDEN PRZEKAŹNIK a masz dwa nie ważne jakie i tu jest ból Dużo zdrówka wykrzyknik


Marian dogadaj się w końcu z Romanem, może on to zrozumie.
Mam dwa oddzielne, fabryczne wzmacniacze. W każdym z nich jest zamontowany JEDEN przekaźnik przełączający Wej/Wyj.
Podałem nawet ich typy. Nie wierzysz mi, to sprawdź ich schematy.
Vy 73
Andrzej SP8LBK
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!