NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Maszt wolnostojący a Prawo Budowlane · Wpis #630801
sq6nln 13.01.2011 21:44:53


QTH: WYSOKA k/ Wrocławia

Posty: 435 #630801
Może się cos pozmienialo, ale pytałem u mnie w gminie z 2-3 lata temu to usłyszałem, że nie potrzeba powolenia tylko od jakiegos czasu obowiazuje "procedura uproszczona" tzn tzw zgłoszenie budowlane
Usłyszałem też, że warto wczesniej porozumiec sie z wydziałem irfastruktury czy urbanistyki danego osiedla i ustalic sobie szczgóły, zeby sie nie okazało, że sobie postawię 20m wysokosci, a potem po moim zgłoszeniu ktoś z tego wydziału stwierdzi, że bedzie to psuło haronię widoku osiedla i wniesie sprzeciw ze pozwala ale tylko na 12m aniołek

Warto tez zapytac sasiada, który moze mieć zastreżenia i potem szukac sposobu na nasz maszt

trzeba tez pamietac o przepisach budowy takich obiektów tzn odległość od podstawy granicy naszej nie dzialki nie moze byc mniejsza niż wysokość masztu (to chyba na wypadek, jakby miał sie wywrócić)

Jeśli się w miedzyczasie nie zmieniło to tak to wygląda w duzym uproszczeniu - zgłoszenie a nie pozwolenia budowlane (pytałem dokładnie w starostwie powiatowym we Wrocłaiu i usłuszałem, ze tak robia z masztami do GSM-u nawet zabetonowanymi!)
No i ustalenia w wydziale urbanistyki

potem rysunek

i pozostaje czekać, że w okreslonym terminie po zgloszeniu nikt nie wniesie zażalenia

pozdrawiam
aniołek
_________________
Włodel SQ6NLN
JO81LB

145,600 SR6R, 438,850 SR6WR

D-star: SR6WS, SR6UVW, SR6WB

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl