Forum Krótkofalarskie PKI

sp3qfe
26.08.2020 16:21:17

QTH: JO92he
Posty: 5714 #5791563
    sq5bpd pisze:

    Armand, odłącz antenę w swoim stacjonarnym radiu i włącz AM. Następnie ustaw dużą głośność i sprawdź poziom szumu na antenie odłączonej i podłączonej. W AM'ie generalnie radio bez anteny nie powinno szumieć lub szumy powinny być nieznaczne. W D74 na 3,5 MHz w AM czy SSB szum na pustym gnieździe antenowym jest niemal taki sam jak na antenie LW. No coś tu jest schrzanione chyba. BTW: jeszcze taka ciekawostka, że na falach długich mogę wybrać FM , a na 29 MHz , gdzie są przemienniki FM'owe już tej emisji wybrać nie mogę.


Piotrze,



Chcesz podpowiedź, czy sam dojdziesz, co jest nie tak?

Kiedyś dwa razy się w to "władowałem". Gdy za drugim razem straciłem kolejną godzinę i wiele myśli """#%^&$^#^%$#@#$" przeszło mi przez głowę, to zapamiętałem co i jak. ,)

Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!