NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Łamanie Znaku · Wpis #5494788
Witold_Z 01.07.2020 12:40:23
QTH: KO02ME09

Posty: 158 #5494788
    SP6IX pisze:

    [quote=sp6opz][quote=sq9djd]W Polsce możliwość łamania znaków zagranicznych wynika z przepisów zmiany kraju: np SP/DK7ZB inne, to chyba tylko /MM, /AM i /M na wodach śródlądowych??

Posiadam licencję już dość długo i zaczynałem kiedy za czasów PAR i nigdy nie wiedziałem, że /AM i /M używa się na wodach śródlądowych.
Pytanie do kolegi, jakiego łamańca używa się pracując z aeromobila i mobila?[/quote]

To mało czytałeś lub wcale ówczesne przepisy pozwolenia radiowego ,dziś nie musisz się starać o dodatkowy papier jak chcesz wyjechać nie ma przymusu podawania łamańców za wyjątkiem /MM pozostałe są już nie aktualne choć jak słyszę różni to różnie interpretują .Obecnie nie ma takiego wymogu to wszystko pozostałości po słusznie minionej epoce.[/quote]

Czyli co, nie ma wymogu łamać się przez kraj? Wydaje mi się że coś się koledze pomyliło, albo błąd w zapisie
_________________
73 de SP5WAZ

Można mnie znaleźć na
SR5WA
SR5W
SR5WAD TG26055
SR5RR
FM LINK
145.275
KF

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl