Forum Krótkofalarskie PKI

sp9mrn
16.12.2019 09:40:24
QTH: Gliwice JO90IG
Posty: 3214 #5325815
    SP6TK pisze:

    Witam

    Jestem przekonany, że pomiary i obliczenia powinny być wykonane przez odpowiednie laboratorium pomiarowe. Najprawdopodobniej nie musi to być laboratorium akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji, chyba że jednostka zainteresowana tego wymaga.
    Ale póki co, jestem przekonany, że służby radioamatorskiej te wszystkie wymogi nie będą dotyczyć.


Twoje przekonanie jest super, obawiam się jednak, że nie masz przesadnego pojęcia o kosztach wykonywania pomiarów przez akredytowane laboratoria. Jest szansa, że jakby zrobić zrzutę, to na jeden klub w powiecie by wystarczyło - oczywiście nie w każdym.
Artykuł mówiący, że "Art.3.Ilekroć w ustawie jest mowa osmutny.....) 21)pomiarze–rozumie się przez to również obserwacje oraz analizy," nie jest artykułem przypadkowym tylko jest wynikiem poważnej walki i ratuje nam tyłki przed koniecznością totalnego zwinięcia anten.
Proszę nie zapominać, że najskuteczniejsze przeszkody nie wynikają z zapisanego WPROST zakazu, tylko z ustawienia zaporowej ceny na pozwolenie lub postawienia trudnych do spełnienia warunków.

sp9mrn
https://www.facebook.com/RadioamatorzyPolscy
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!