Forum Krótkofalarskie PKI

SP9IT
27.05.2019 23:04:20
QTH: KN09IO
Posty: 572 #3588712
    SP2SWR pisze:

    Będzie chyba trudno pogodzić te trzy pasma!? Promiennik o długości 1 metra to L/2 dla 2m i L/4 dla 4m, ale dla 70cm to już 2 razy 5/8L ... myślę głośno...jak to pożenić. Czy wszystkie pasma masz na jednym gnieździe, może zrobić 2 anteny (2m+70cm) i oddzielnie 4m (plus duplekser-spliter)?
    Kiedyś Straży pożarnej były takie splitery (RADMOR) na 70MHz i 149 zstrojone, żeby na antenie od radiotelefonu można było słuchać radia OIRT na 65,5 do 74MHz. Stosowane to było rzadko (sporadycznie w samochodach niebojowych) i był tego zapas. Ja rozdałem i rozebrałem kilka sztuk. Była to ładna srebrzona wewnątrz obudowa z przegrodami dla poszczegółnych obwodów, ładne trymery powietrzna na ceramice i cewki ze srebrzanki około 1,5mm-cudo!


Dupleksować czy splitować, jak zwał, tak zwał, bym chciał 29MHz
Są fabryczne 29MHz/50MHz/144/430 gdzieś koło metra, ale takie "do wszystkiego" ma parametry dBi słabawe, no i ta 50-ka zupełnie zbędna
Jacek SP9IT
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!