Forum Krótkofalarskie PKI

sq9iwa
14.04.2019 10:17:34

QTH: Wodzisław Śląski JO90FA
Posty: 123 #2676363
Na skręcanie raczej nie bo rura będzie na łożyskach więc moment pójdzie na rotor a ten można też jakoś zamocować do elewacji budynku zamiast do masztu.

Chcę właśnie raz a dobrze z wykorzystaniem elewacji domu. Nie mam za bardzo innego miejsca na działce. Wiem że dla anten praca nad dachem jest kompromisowa ale lepiej mieć byle co niż nic. Dach jest wykonany z dachówki betonowej na więźbie. Do zbrojonego stropu od szczytu dachu jest ponad 3m więc fizycznie antena będzie od zbrojenia jakieś 7m.

Łącząc dwie rury 6m fi 70mm rurą fi63 mogę usztywnić dodatkowo konstrukcję kraty wpuszczając w nią np. 8m rury i stosując ułożyskowane blachownice co 2m w 4 elementach ale to już idziemy w jakąś paranoję chyba ,)
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!