Forum Krótkofalarskie PKI

sp9acq
25.10.2018 19:13:08

Posty: 1409 #2599659
    VSS pisze:

      sp9acq pisze:


      A tak ściska... Ale te tanie czy one tak są dobre, a te dobre czy są takie tanie?

      Ta cena no kieruje amatorów w stronę DMR. I jest to tragiczne.
      Znam parę osób, które wprost mówią że w życiu nie kupili by radia DMR gdyby... nie ta cena.

      Ale wracając do Twojego pytania o ctcss. No wyobrażam to sobie tak: mam radio jestem tam gdzieś w SP i mam ustawić czestotliwosc, ctcss ew. shift w FM albo kolor Code, częstotliwość wejścia, częstotliwość wyjscia, slot, grupy i co jeszcze ja się pytam, rozmiar buta?


    kup sobie też radio z DMR - choć raz w życiu wygrasz wesoły

    generujesz problem i zachowujesz się jak te emeryty na przemiennikach fm jak im ctcss włączyli a oni tylko radmory mieli.

    aby zagadać gdziekolwiek na kanale ogólnopolskim czyli grupie 260 to grupa jest do ustawienia jedna, cc w kraju jest jeden, slot jest jeden. zmienia sie tylko częstotliwość. więc praktycznie jak się przemieszczasz po kraju to przy ustawionym shifcie -7600 w chińskich radiach z vfo tylko obracasz gałka i zmieniasz częstotliwość.

    jak dla ciebie to za trudne to pozostań przy fm-315.


Ej zbowidu to ze mnie nie rób. Ja mówię że jest to bardziej czasochłonne. W podróży cięższe do ustawienia niż tylko pstryknięcie przełącznikiem. Wiem może być Ci ciężko że we Fusion nie ma takich cyrków.
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!