NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Damian niestety bez licencji. · Wpis #2502196
SP9GMK 05.01.2018 09:47:40


QTH: JO90OH

Posty: 438 #2502196
Witaj Damianie cool

    Novice pisze:

    Uczę się intensywnie, dużo też mi zostało w głowie z zeszłych lat. Chcę zrobić licencję i cieszyć się hobby. Gdy już uzyskam kat.3 mogę wtedy przepisać znak do Holandii i wtedy nadawać bez łamania CEPT.


Kilka wskazówek:

1. Zapomnij o świadectwie Novice i wszelkiego typu licencjach kategorii 3. - TO SIE NIE OPŁACA. Jeśli masz więcej niż 15 lat, to jedynym sensownym rozwiązaniem jest zdawanie od razu na świadectwo klasy A.

2. Jak masz możliwość, to zdawaj egzamin w Polsce przed komisją UKE - szybko, sprawnie, miło, bez zbędnych szykan, cudowania czy dorabiania ideologii tam gdzie jej nie ma. Płacisz 75 PLN, przychodzisz na dany termin egzaminu, wiesz co Cię czeka bo pełna baza pytań i odpowiedzi jest dostępna online, po 5 minutach oddajesz arkusz wypełniony na 100% i za jakiś czas miła pogawędka z komisją zakończona slangowym Best DX. Ot i wszystko - bez niewiadomo jakiej inżynierkiej ekwilybrystyki.

3. Mając polski Certyfikat HAREC składasz w Holandii wniosek o wydanie licencji tzw. Full - z tego co rozumiem to da się to online zrobić. Dostajesz znak Holenderski.

więcej info masz tutaj: https://www.agentschaptelecom.nl/onderwerpen/radiozendamateurs

    Novice pisze:

    To właśnie Holendrzy proponują mi zdanie egzaminu w Polsce abym mial łatwiej, a gdy już będę miał polski znak, mam się zgłosić do Hol. krótkofalowca i on załatwi już przepisanie. W holandii łatwiej i szybciej zdobywa się licencję. Jedynie dodatkowy wymóg to rejestacja anten. A na nasłuchy nie muszę mieć licencji nasłuchowej.


1. Słuchaj mądrej rady holenderskich radioamatorów a dobrze na tym wyjdziesz - egzamin lepiej(łatwiej i ekonomiczniej) zdać w Polsce.
2. Gdy będziesz miał polskie świadectwo klasy A (HAREC) to sam z łatwością online załatwisz całą procedurę związaną z wydaniem holenderskiego pozwolenia.
3. Myślę, że jak zobaczysz jak ten ,,egzamin" na licencję wygląda w Polsce to powiesz, że łatwiej to chyba by było tylko gdyby licencje całkiem zniesiono lol Holandia ma bardzo wybujały sylabus z tego co widzę KLIK i arkusze prawie tak rozrośnięte jak w Niemczech. Z resztą sam zobaczysz na egzaminie - ze strony UKE wyparował przykładowy arkusz aniołek
4. W Polsce do nasłuchów także nie jest wymagana żadna ,,licencja nasłuchowa" taki dokument oficjalnie nawet nie istnieje. Z Twojego postu wynika, że niestety zostałeś nabity w butelkę na kasę...żeby nie zacytować pewnego jegomościa na S.... ,)
Organizacja, która sprzedaje tak zwane ,,licencje nasłuchowca" ma to do siebie, ze jak każda organizacja chce zarobić i szuka jeleni....przepraszam nowych radioamatorów, którym może w atrakcyjnej cenie zaoferować karteczkę(tak de facto jest to bilecik na wymianę ,,pocztówek"oczko. Jeśli nie posyłasz papierowych potwierdzeń to obsługo QSL jest Tobie zbędna.
Reasumując: Nie grozi Ci w Polsce żadna sankcja karna, jeśli słuchasz sobie pasm amatorskich na urządzeniu wyposażonym jedynie w odbiornik i jeśli treść tego co słyszysz zachowujesz dla siebie. Natomiast jeśli słuchasz sobie nie mając świadectwa na urządzeniu zawierajacym nadajnik (choćby zwykły baofeng) to już za to jest sankcja wynikająca z Prawa Telekomunikacyjnego.
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz SP9GMK | HF0POL

Egzamin na Świadectwo radiooperatora klasy A zdany w dniu 18.10.2014
Świadectwo doręczone przez listonosza w dniu 02.01.2015 - 76 dni od egzaminu
Wniosek o pozwolenie złożony osobiście w dniu 09.01.2015 w siemianowickim UKE
Pozwolenie doręczone przez listonosza w dniu 27.01.2015

To mówił Rejtan-Eksperymentator; Mutant, przebieraniec w gatunku krótkofalowych; bez pojęcia o wyobrażeniu
(za Gomoliszewski J. SP3SLU, 2017: post #2421694 - forum PKI)
Niektórzy mówią, że to Polarnik organizujący DX-pedycje na Szetlandy...My wiemy tylko, że jego znak wywoławczy to SP9GMK|HF0POL
OBRAZEK

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl