Forum Krótkofalarskie PKI

canis_lupus
12.09.2017 08:17:54

QTH: Kraków
Posty: 8299 #2464462
    SQ3ET pisze:

    [quote=SP9GMK]Można by też podjąć próbę opracowania nowego wzoru legitymacji członkowskiej, tak, żeby można było ją prolongować na kolejne lata przez doklejanie hologramów (tak jak np. w legitymacjach studenckich). Wtedy taka legitymacja mogłaby być jednocześnie dowodem posiadania aktualnego ubezpieczenia. Do tego format karty kredytowej byłby przystający do dzisiejszych standardów i bardziej trwały niż obecne kartoniki. W legitymacji możnaby umieścić także znak wywoławczy posiadacza, datę nabycia uprawnień operatorskich.


Brak konsekwencji :
Znak wywoławczy identyfikuje stację a nie osobę - członka PZK... i może zostać zmieniony w każdej chwili. A data uzyskania uprawnień operatorskich - co ma do tego PZK? To są sprawy leżące w kompetencji Prezesa UKE.[/quote]

Legitymację osoby a nie stacji. Członkiem PZK jest osoba a nie stacja.
"Prezydium zapoznało się z wnioskiem Marka SP9UO, w którym domaga się podjęcia przez Prezydium działań przeciwko osobom szkalującym PZK, a szczególnie przeciwko członkom organizacji. Takie działania będą podjęte po zasięgnięciu opinii prawnej."

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, konfident, donosiciel, do d**y".
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl