Forum Krótkofalarskie PKI

SQ5NBE
28.01.2016 10:56:49
QTH: KO02LG
Posty: 32 #2232032
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Odpowiem hurtowo wesoły

> SP6NIO – Trudno sensownie odpowiedzieć na niemerytoryczny wpis. Cóż, jednak spróbuję, miernik SWR pokazywał WFS wesoły A Tak poważnie, anteny i trx są ok. dostrojenie również. Mam na to niezbite dowody oczko

> SP2SWR Cześć Piotr (poznaliśmy się kiedyś osobiście, ft900). Problem w tym że zamaskowane są absolutnie wszystkie sygnały, nic się nie wydostaje nad poziom szumów. Miałem podobny problem w moim poprzednim QTH, lecz dotyczył on tylko jednego pasma. QRM był bardzo wyraźny, źródło dało się namierzyć. Tu jest inaczej, jednak to wydaje się najbardziej możliwą przyczyną zaistniałej sytuacji.

> SO5WM Się zgadza, siłą rzeczy jestem skazany na balkon, mały plus sytuacji jest taki, jest to wysoko, poziom dachu. Byłem z anteną na dachu, niestety sytuacja analogiczna.

> mot_cez Też o tym pomyślałem. Kwadrat KO02LG 2000m od nadajnika. Bezpośrednie sąsiedztwo ambasady Chin, ciekawe czy ich antena hf też jest głucha oczko

W chwili obecnej jedynym ratunkiem jest praca /p. Tak też czynię. Po cichu licząc, że znajdę przyczynę sytuacji i że UKE pomoże.
----------------
Sebastian SQ5CW
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt - postaw kawę! · rss