SP6JJ pisze:
Grzegorz, proszę, uzasadnij merytorycznie.
SP2LIG pisze:
W dalszym ciągu jestem wrogiem krotności sufiksów.
___________
Greg SP2LIG
W dalszym ciągu jestem wrogiem krotności sufiksów.
___________
Greg SP2LIG
Grzegorz, proszę, uzasadnij merytorycznie.
SP6JJ.
Jacek, proste jak metr sznurka w kalesonach, za mało nas jest żeby dopuszczać krotność sufiksów. Nie możemy równać się z innymi krajami w których taka praktyka jest stosowana ze względu na ilość krótkofalowców.
Uważam tak: żeby UKE wcześniej były inne nazwy Urzędu stosował się do chronologii przyznawania i wydawania znaków i żeby znaki były przydzielane i wydawane w jednym miejscu w centrali UKE a nie w dziesięciu miejscach w delegaturach UKE to ten rygor skutkowałby tym że na dzień dzisiejszy wszystko mógłbyś dowiedzieć się o właścicielu danego znaku czytając dany znak.
Nieszczęście i bajzel powstał wtedy kiedy zaczęto przyznawać i wydawać znaki z prefiksem 3Z i SQ wtedy kiedy w kazamatach centrali Urzędu było jeszcze bardzo dużo znaków z prefiksem SP. Powstał miszung czyli totalny bajzel który pozostanie niestety po wsze czasy.
Dodając jeszcze teraz totalnie głupi pomysł przyznawania i wydawania znaków z krotnością sufiksów wprowadzi totalna katastrofę w czytaniu polskich znaków. Pytam się w imię czego wprowadzono lub ma wprowadzić się rzeczoną krotność sufiksów kiedy bardzo dużo wolnych znaków jest do rozdania z prefiksem SP i SQ w dotychczasowej formie czyli na jeden prefiks przypada jeden sufiks, obawiać się należy czy będzie kiedykolwiek tylu chętnych żeby powyższy zapas kiedykolwiek został wyczerpany.
Tak ja to widzę i jestem zdecydowanym wrogiem wprowadzenia tego bajzlu do krótkofalarstwa polskiego, jest to totalnie nieuleczalnie chore.
____________
Greg SP2LIG