QTH:
jo73hi
Posty: 727 #1907366
|
sp3suz pisze:
Na pasmach 3,5 i 7 Mcs ( zwłaszcza na 7 Mcs) wystepuje zjawisko zwane QSB i w pewnych porach roku jest prawie ciągle.
Czy możesz coś więcej napisac o "zjawisku zwanym QSB"? Od czasu kiedy interesuję się radiem (dla przypomnienia, bo zdaje się ze mój znak Cię myli, licencję mam 37 lat) to:
QSB to symbol z kodu Q oznaczający "Your signals are fading". czyli "Twój sygnał zanika.".
Sprawdzałem i wg mnie od tamtego czasu nic się nie zmieniło.
QSB może występować niezależnie od częstotliwości, od pory dnia i roku. Bywa dokuczliwe np. na 21 MHz. I charakteryzuje sie tym, że jest krótkotrwałe. Długotrwałe jak to nazywasz to po prostu brak propagacji w danym kierunku.
Twoje określenie zjawiska jest czymś nowym i chętnie dowiem się lub poczytam coś o teorii którą powyżej przytoczyłeś. Oczywiście zakładam, że mogłem gdzieś czegoś nie doczytać, stąd moje pytanie.
Pozdrawiam Jurek SP1JPQ & SO1D _________________ Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane.
|