Forum Krótkofalarskie PKI

SP5XMI
24.06.2014 18:24:43
QTH: Warszawa
Posty: 3445 #1873136
Wszystkie takie testy są cenne. Spróbuj dokładnie pod tym dipolem powiesić z metr nad ziemią na izolatorach drut o długości 45m (jako reflektor). Efekty powinny być jeszcze lepsze.
Pod deltą można powiesić drugą podobną, ale nieco dłuższą pętlę. Nie udało mi się jednak dostroić całości do rezonansu i dopasowania.
Podany przez Włodka pomysł użycia anteny magnetycznej do NVIS jest bardzo dobry i znany w konstrukcjach militarnych, chociaż w tym podręczniku Amerykanie jeszcze o takiej antenie nie wspominają. Robiłem próby z antenami magnetycznymi, ale głównie na wyższe pasma, NVIS z magloopa jeszcze nie ćwiczyłem. Chwilowo nie mam takiej anteny, zniszczyłem kondensator zmienny, który miał rzekomo wytrzymać 5kV.
Sent from Marconi Oceanspan with 3x807 in the finals.
Pozdrawiam, SP5XMI Marcin
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
rss · kontakt · załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt!