Forum Krótkofalarskie PKI

sp3qfe
15.07.2013 23:34:57

QTH: JO92he
Posty: 5712 #1539004
Witajcie,

Powstał w latach 70-tych super serial... film jak film. Jeżdżą po całej Polsce i mają łączność radiową dalekiego zasięgu.... taki odpowiednik naszych 80m i 2m lokalnie wesoły. Samochody nie mają widocznych żadnych anten.... jasne, że filmy takie nie muszą pokazywać rzeczywistości, ale jak to jest z tymi służbami specjalnymi... kiedyś i obecnie... . Czy anteny są faktycznie gdzieś ukrywane?

Pamiętam, kiedyś na spotkaniu OTC rozmawialiśmy o tym z Antosiem.... jak to było z antenami w czasach okupacji. Niełatwy temat, ale ważny z punktu widzenia łączności, o czym każdy z nas wie... nawet początkujący w tym hobby. Podstawa to dobra i sprawna antena promieniująca w właściwymi kierunku. A w tamtych czasach widoczna antena to wręcz śmierć, a jednak udawało się wielokrotnie dokonywać transmisji dalekiego zasięgu. No ale to osobny temat.

Więc jak to jest z tymi ruchomymi jednostkami i samochodami służb specjalnych.
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
Zobacz ten wpis w wątku
Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!
załóż własne forum · korzystasz z forum? wesprzyj projekt - postaw kawę! · rss