NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Trx Yaesu FT857/897 i modyfikacje · Wpis #1469700
SQ8NQS 30.05.2013 19:47:49


QTH: KO00UN

Posty: 434 #1469700
Witam Kolegów,

Podobne tematy odnośnie opinii i oceny przewijały się już kilkakrotnie, ale o modyfikacjach tego radia tylko przy okazji.
Używam Yaesu FT-897 od dwóch lat. Potwierdzam jego niezaprzeczalne zalety jak:
- wielobandowość w swojej klasie cenowej (ok. ~ 2 kPLN): pełny zakres KF do 56 Mhz oraz 2m/70cm we wszystkich modach - Tx 100W SSB
- świetne parametry w zakresie VHF/UHF i niezła moc Tx
- świetne parametry w modzie cyfrowym i dobra komunikacja z interfejsami oraz komputerem
- małe gabaryty z miejscem na akumulatory i bardzo mały pobór prądu dla Rx (0,6 A)
Ale to truizmy o czym wszyscy zainteresowani wiedzą.

Są też jak to w życiu bywa, minusy.

Do najdokuczliwszych zaliczam znaczny poziom szumów odbiornika, więc szukałem w sieci czegoś nowego i natrafiłem na stronie fińskiego krótkofalowca OH1HEK, na zebrane w formacie pdf informacje o modyfikacjach.


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI. DARMOWA REJESTRACJA


Szczególnie interesuje mnie minimalizacja szumów i poprawa parametrów toru odbiorczego, oraz audio. Przy okazji i inne udogodnienia poprawiające parametry użytkowe trx-a i komfort pracy.

Oto link do tego pdf-a:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI. DARMOWA REJESTRACJA



Czy ktoś z Kolegów posiadających FT857/897 dokonywał opisywanych modyfikacji i jakie są w tym temacie opinie.

W moim trx-e dokonana została jedna: przy uszkodzeniu filtra 455 kHz wprowadzona modyfikacja polegała na włączeniu w szereg z filtrem kondensatorów odcinających stałą składową napięcia w.cz.

Zapraszam do podzielenia się doświadczeniami. Mam świadomość, że np. Yaesu FT-950 wolne jest od takich dolegliwości, ale jego cena jest niemal dwukrotnie wyższa no i nie posiada zakresu VHF/UHF, jak również to, że jest w sieci wiele opisów z różnych źródeł, nie w tak skondensowanej formie.

Z góry przepraszam za niezamierzone dublowanie już istniejących tematów.

Pozdrawiam,

_________________
Arek, sq8nqs

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl