NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · long wire 20,5 m · Wpis #1304536
sq9mda 07.04.2013 20:39:58



Posty: 1568 #1304536
    sp9fys pisze:

    [quote=sienny]Witam zamontowałem antene lw 20,5m ,po uziemieniu ma gorszy swr niz po zamontowaniu do masy kawałka zwykłego drutu,
    ...
    ...
    antena była rozłożona na próbe na wysokości około 3,5m nad ziemią


Tak nisko zawieszona krótka antena będzie zawsze pracować ŹLE i wbrew pozorom bez większego znaczenia jest tu wartość SWR. Sprawność anteny będzie znikoma bez względu czy SWR będzie 1:1 czy 10. Kolega sienny powinien to przyjąć do wierzenia jak katechizm.
Podobne przypadki wyjaśniane były wielokrotnie na tym forum a stale pojawiają się pytania w stylu j/w. chory

Polecam do przeczytania koniecznie!! -

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI. DARMOWA REJESTRACJA



_________________________________
73! Ryszard[/quote]


Zgadzam się Ryszard, będzie pracować źle, ale co zrobić jak się nie da powiesić innej anteny? Zrezygnować z krótkofalarstwa? Myślę że nawet źle działająca antena potrafi dać dużo satysfakcji, o czym przekonuję się codziennie.
Pozdrawiam Robert
_________________
Pozdrawiam
Sq9mda Robert

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl