
QTH:
Olek Warzymice JO73FJ
Posty: 2581 #1048901
|
mpn103 pisze: Witam. Jestem od wczoraj nowym użytkownikiem nowiuteńkiego FT-450D. Chciałbym tylko zapytać czy FM w tym radiu jest jakiś niedorobiony? 
Wszystko słychać jakby przez filtr 2,7kHz. Dźwięk jest płaski jak deska do prasowania. Zero góry i zero dołu. Sam środek.
Wcześniej miałem ft-897D i porównując te dwa to jest niebo a ziemia w odsłuchu. Tam szum był prawie że stereofoniczny, a tu kibel.
DSP mam powyłączane
Czy ja źle przeczytałem instrukcje obsługi?  Pomóżcie
TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI. DARMOWA REJESTRACJA
Temat dotyczył tylko FM-u gdzie o Hi-Fi w tych dziadkach nie można powiedzieć bo one były robione na AM, CW, SSB. Mi bardzo dobrze pracowało się na NFM tym radiem w zakresie 10m.
Jeszcze raz powtarzam - wg zamieszczonej fotki masz ustawiony szeroki FM a powinieneś mieć wąski FM -- robi się to zmniejszając szerokość filtra -ustawienie WIDTH to jest szerokość filtra, zresztą dla każdego MODU są przełaczane (regulowane) . Najniższy pasek wyswietlacza DSP musi być węższy niż obecnie. Dla KF-u (10m, 6m , 4m) stosuje się deviację +-2,5kHz czemu odpowiada wąski FM (NFM) a nie jak w archaicznych FM-kach klasy Radmor 3001 , ZEW itp.
. _________________ vy73! op.Olek..... D-STAR 2/70... FM,FMN,SSB- 2/70... APRS-144.800/net KF..3.5-52Mhz "FUN Dipol" + ATU |