NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DMR » RETEVIS AILUNCE HD1 (GPS)

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 7>>>    strony: [1]234567

Retevis Ailunce HD1 (GPS)

  
SO5AD
27.03.2018 09:12:43
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LE

Posty: 344 #2530252
Od: 2014-6-23


Ilość edycji wpisu: 8
Cześć wszystkim
Używa ktoś takie radyjko i podzieli się wrażeniami Ailunce HD1 (GPS) ?
(Wygląda że tu jeszcze sprzedaż nie ruszyła, ale sadząc po ilości recenzji już je można chyba gdzieś kupić )

Ailunce HD1 Tips and tricks - Grupa na FB

Ailunce HM1 (HD1) na FB

Strona producenta

Tu tańsze u innego sprzedwacy


Te około 200$ za duobandera to oczywiście znacznie więcej niż za Radioddity GD77 ale radio wygląda zachęcająco a link który podałem pokazuje bogaty zestaw. Do tego pewnie mniej błędów w firmware niż w Radioddity GD77 gdzie wątek na forum o tym radiu to w zasadzie ciągła nieustająca walka z błędami...

Obrazek
Obrazek
_________________
Artur Dębski
SO5AD
SWL SP5-25-779
145.500 & 439.600 & 70.260
http://blogit.one.pl
  
Electra28.03.2024 20:26:54
poziom 5

oczka
  
sq3mve
27.03.2018 11:55:44
poziom 6



Grupa: Użytkownik

QTH: JO82MB

Posty: 985 #2530308
Od: 2011-2-24
Witam

Zapowiada się bardzo ciekawie :-)
I ma to, czego mi tak bardzo brakuje w Radioddity: FM:65-108MHz, szczególnie podczas spacerów z psem :-)

Pozdrawiam
_________________
Mariusz SQ3MVE
http://sq3mve.marph.pl
-----------------------------------
Dobrze jest gdy satysfakcja mówiącego nie przewyższa znacznie satysfakcji słuchających.
Jerzy Bralczyk
-----------------------------------
Najlepszy hosting w Polsce już od 100 zł.
  
SP8AQK
27.03.2018 16:01:57
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Leżajsk

Posty: 457 #2530369
Od: 2010-2-15


Ilość edycji wpisu: 1
  
dxhunter
27.03.2018 19:36:21
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Gdynia

Posty: 340 #2530440
Od: 2011-6-11
Też się zastanawiam czy jest wart i go kupić szczególnie że ma 10w i gps którego można by było wykorzystać do aprs o ile by dało rady,tylko jeszcze pytanie czy wat 23% by się płaciło dodatkowo??
  
SQ5AM
28.03.2018 08:19:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LG

Posty: 2240 #2530563
Od: 2009-2-3



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Nie da się wykorzystać APRS bo w DMRowych jest tylko DPRS. 10W będzie co najwyżej szybciej rozładowywał baterię. A co do opłat to jak jest wysyłane z poza unii to jak trafi na cło to trzeba je zapłacić i VAT.
_________________
Adrian
  
dxhunter
28.03.2018 12:00:45
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Gdynia

Posty: 340 #2530637
Od: 2011-6-11
    SQ5AM pisze:

    Nie da się wykorzystać APRS bo w DMRowych jest tylko DPRS. 10W będzie co najwyżej szybciej rozładowywał baterię. A co do opłat to jak jest wysyłane z poza unii to jak trafi na cło to trzeba je zapłacić i VAT.


W przypadku radiotelefonów stawka celna wynosi 0% jedynie można zapłacić vat,te 10w można wykorzystać w domu lub samochodzie z anteną np na dachu .Napisałem do uc z zapytaniem o radiotelefony i dostałem wyczerpującą odpowiedz może kogoś zainteresuje:

Towary zawarte w PRZESYŁKACH (paczkach) pocztowych/kurierskich, przywożone z państw trzecich (niebędących członkami Unii Europejskiej), są traktowane tak samo, jak każde inne importowane towary. Zatem przesyłanie towarów do Polski spoza terytorium Unii wiąże się – za wyjątkiem zwolnień wynikających wprost z przepisów prawa – z koniecznością uiszczenia przywozowych należności celnych i podatkowych, niezależnie od tego, czy towary te:

- zostały zakupione, czy też otrzymane bezpłatnie,

- są nowe, czy używane,

- są przeznaczone na prywatny użytek, czy ostatecznie sprzedawane.



W myśl art. 69 ust. 1 pkt 1 Prawa celnego w naszym kraju organem celnym, stosownie do swojej właściwości, jest naczelnik urzędu celno-skarbowego – jako organ pierwszej instancji.



Zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy KAS do zadań naczelnika urzędu celno-skarbowego należy m.in. obejmowania towarów procedurami celnymi oraz wykonywania innych czynności przewidzianych przepisami prawa celnego, a także wymiar należności celnych i podatkowych oraz innych opłat, związanych z przywozem i wywozem towarów.



Uwaga: Informacje o przeliczaniu na złotówki kwot wyrażonych w euro (tabela równowartości na dany rok) – są dostępne na stronie internetowej www.finanse.mf.gov.pl , szczegółowy adres/link/ścieżka: http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/kursy-walut/pozostale-kursy/rownowartosci-w-zlotych-polskich-kwot-w-euro-okreslonych-w-przepisach-celnych-do-celow-innych-niz-okreslenie-klasyfikacji-taryfowej-towarow-lub-naleznosci-celnych-art-53-ust-2-UKC



PRZESYŁKI O NIEWIELKIEJ WARTOŚCI

Zgodnie z postanowieniami art. 23 i 24 WSZC zwolnione od cła są przesyłki wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego (nie będącego członkiem Unii) do odbiorcy znajdującego się na terytorium Unii (np. w Polsce), zawierające towary o niewielkiej wartości, tj. towary których rzeczywista wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę. Zwolnienia tego nie stosuje się do: wyrobów alkoholowych, perfum i wód toaletowych, tytoniu i wyrobów tytoniowych.



Jak wynika z powyższego zwolnienie od cła dla przesyłek wysyłanych z państwa trzeciego do odbiorcy w Unii, zawierających np. towary zakupione na aukcji internetowej, uzależnione jest zarówno od wartości tych towarów, jak i od ich rodzaju (oba warunki muszą zostać spełnione łącznie).



Na podstawie art. 51 ustawy VAT zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro. Ponadto należy mieć na uwadze, iż w myśl art. 51 ust. 3 ustawy VAT – w przypadku towarów importowanych w drodze „zamówienia wysyłkowego”, nie stosuje się zwolnienia od podatku VAT.



WYMIAR NALEŻNOŚCI

Podstawą wymiaru cła jest wartość celna przywożonych towarów, czyli cena faktycznie zapłacona lub należna za towary. Opłaty pocztowe, którym podlegają towary przesyłane pocztą do miejsca przeznaczenia, są włączane do wartości celnej tych towarów, z wyjątkiem ewentualnej dodatkowej opłaty pocztowej pobieranej na obszarze celnym Unii (zob. art. 139 RW). Wysokość stawki celnej zależy w szczególności od rodzaju przywożonych towarów oraz od kraju ich pochodzenia. W przypadku radiotelefonów stawka celna wynosi 0%.



Podstawę wymiaru podatku VAT stanowi wartość celna przywożonych towarów, powiększona o należne cło, a także o należny podatek akcyzowy (tylko jeżeli występuje). Obecnie w naszym kraju „podstawowa” stawka podatku VAT wynosi 23%.



Wysokość stawek (celno-podatkowych) dla określonych towarów można ustalić samodzielnie przy wykorzystaniu przeglądarki taryfowej „Informacyjnego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej – ISZTAR 4”, dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych, pod internetowym adresem www.puesc.gov.pl (zakładka: Taryfa Celna), szczegółowy adres/link: https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/



W naszym kraju w celu ustalania wartości celnej stosuje się bieżące kursy średnie walut obcych w złotych, wyliczane i ogłaszane przez Narodowy Bank Polski (art. 53 ust. 1 lit. a UKC). Tabele tych kursów dostępne są m.in. pod adresem/linkiem: http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/kursy-walut/kursy-dla-wartosci-celnej



ODPRAWA CELNA PRZESYŁEK – PRZEZ „OPERATORA WYZNACZONEGO”

Tryb przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym realizowanym przez Pocztę Polską S.A., czyli „operatora wyznaczonego” – w rozumieniu Prawa pocztowego – regulują w naszym kraju przepisy RMF.



Przesyłki pocztowe, wprowadzone na obszar celny Unii i przeznaczone dla osób fizycznych, są przedstawiane przez Pocztę Polską wraz z deklaracjami celnymi CN 22 lub CN 23 gdy:

- zawierają towary, o których mowa w art. 138 akapit pierwszy lit. f RD – czyli zawierają towary objęte zwolnieniem z należności celnych przywozowych zgodnie z art. 23-27 rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009, lub

- są to przesyłki, o których mowa w art. 144 akapit pierwszy RD, czyli przesyłki spełniające wszystkie następujące warunki:

a) ich wartość nie przekracza 1 000 EUR,

b) w odniesieniu do takich towarów nie został złożony żaden wniosek o zwrot lub umorzenie należności celnych,

c) towary te nie są przedmiotem zakazów i ograniczeń.



Towary w przesyłce pocztowej, w stosunku do których nie istnieje obowiązek uiszczenia należności celnych przywozowych i podatkowych, uznaje się za objęte procedurą dopuszczenia do obrotu, jeżeli po ich przedstawieniu organy celne nie postanowiły o poddaniu ich dalszej kontroli albo w wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości.



W przypadku gdy przesyłki pocztowe, o których mowa w art. 138 akapit pierwszy lit. f lub art. 144 akapit pierwszy RD, zawierają towary, w stosunku do których istnieje obowiązek uiszczenia należności celnych przywozowych lub podatkowych, organ celny wystawia „Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego – obrót pocztowy (przywóz)” w trzech egzemplarzach. Odbiorca, przyjmując przesyłkę pocztową, uzupełnia odpowiednio pole C oraz pole F na karcie 3. Karta 3 jest zwracana organowi celnemu przez osobę przedstawiającą przesyłkę (§ 6 RMF).



W przypadku gdy przesyłka pocztowa zawiera towary inne niż określone w art. 138 akapit pierwszy lit. e oraz f lub art. 144 akapit pierwszy RD, należy dokonać zgłoszenia celnego z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 19 ust. 1 Prawa celnego, albo na Jednolitym Dokumencie Administracyjnym, zwanym „dokumentem SAD”, po otrzymaniu powiadomienia (§ 7 RMF).



W przypadku doręczania przez „operatora wyznaczonego” przesyłek zawierających towary, w stosunku do których istnieje obowiązek uiszczenia należności przywozowych, „operator wyznaczony” jest zobowiązany pobrać te należności od odbiorcy przed wydaniem mu przesyłki. Pobrane należności „operator wyznaczony” jest zobowiązany przekazać – w terminie 10 dni, licząc od dnia wydania przesyłki odbiorcy – na rachunek urzędu skarbowego, który został określony w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ust. 5 Prawa celnego.



INFORMACJE O PRZESYŁKACH

Dopóki przesyłka nie zostanie przedstawiona organom celnym – właściwym do udzielenia informacji na temat przesyłki jest wyłącznie operator (np. Poczta Polska, „Firma kurierska”), który jest odpowiedzialny za dostarczenie przesyłki do odbiorcy, czyli odpowiednio:

- jeżeli przesyłka jest dostarczana przez Pocztę Polską – to pytania w tej sprawie osoba zainteresowana powinna kierować (od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-20:00): na numery infolinii 801 333 444 (dla dzwoniących z telefonu stacjonarnego) oraz +48 43/842 06 00 (dla dzwoniących z telefonu komórkowego i z zagranicy), na adres e-mail: kontakt@poczta-polska.pl

- jeżeli przesyłka jest dostarczana przez „Firmę kurierską” – to pytania w tej sprawie osoba zainteresowana powinna kierować bezpośrednio do właściwej „Firmy kurierskiej” (dane kontaktowe w Internecie).



W serwisach internetowych większości „Firm kurierskich”, a także na stronie internetowej „Poczty Polskiej” dostępna jest usługa śledzenia przesyłek, dzięki której znając numer (identyfikator) przesyłki osoba zainteresowana może samodzielnie ustalić podstawowe informacje na temat przesyłki oraz jej drogi, w tym sprawdzić gdzie obecnie przesyłka się znajduje.



Dopiero po przedstawieniu przez operatora przesyłki organom celnym – ewentualne pytania oraz dokumenty dotyczące konkretnej przesyłki osoba zainteresowana powinna kierować do właściwej jednostki KAS (urzędu celno-skarbowego/oddziału celnego) – dane kontaktowe jednostek KAS dostępne są pod adresem internetowym www.mf.gov.pl , szczegółowy adres/link/ścieżka: http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/kontakt/adresy-jednostek



Jednostki KAS (zob. przepisy RMRF), które dokonują „odpraw celnych” przesyłek dostarczanych przez Pocztę Polską:

- Oddział Celny Pocztowy w Pruszczu Gdańskim (322090), tel. 58/7854784, 58/7854780 , e-mail: pucs-oc-8gd@gdy.mofnet.gov.pl , adres: 83-900 Pruszcz Gd., ul. Handlowa 4,

- Oddział Celny Pocztowy w Zabrzu (332040), tel. 32/3705340 - 43, e-mail: oc.zabrze@kat.mofnet.gov.pl , adres: 41-850 Zabrze, ul. Mielżyńskiego 5,

- Oddział Celny „MTP” w Poznaniu (391020), tel. 61/8697260, 61/8666737, e-mail: ocmtp@poz.mofnet.gov.pl , adres: 60-702 Poznań, ul. Głogowska 14,

- Oddział Celny w Przemyślu - Miejsce Wyznaczone „Poczta Polska” (401010), tel.16/6786525, e-mail: oc.przemysl@pk.mofnet.gov.pl , adres: 37-700 Przemyśl, ul. Mickiewicza 15,

- Oddział Celny w Szczecinie - Miejsce Wyznaczone „Poczta Polska” (421010), tel. 91/4343783, e-mail: mw.poczta@szc.mofnet.gov.pl , adres: 70-900 Szczecin, ul. Dworcowa 20b,

- Oddział Celny I Pocztowy w Warszawie (441010), tel. 22/5451604, e-mail: OC441010@war.mofnet.gov.pl , adres: 00-900 Warszawa, ul. Łączyny 8.



PODSTAWY PRAWNE

Zasady obejmowania procedurami celnymi przez właściwe organy, w tym wymiaru, poboru oraz stosowania zwolnień od należności celno-podatkowych w przywozie towarów – regulują stosowane bezpośrednio przepisy unijne oraz przepisy krajowe, w szczególności:

- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiające unijny kodeks celny (wersja przekształcona Dz.Urz.UE L 269 z 10.10.2013, str.1, z późn. zm. – zwane: UKC),

- Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2015/2446 z dnia 28 lipca 2015 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 w odniesieniu do szczegółowych zasad dotyczących niektórych przepisów unijnego kodeksu celnego (Dz.Urz.UE L 343 z 29.12.2015, str. 1, z późn. zm. – zwane: RD),

- Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2015/2447 z dnia 24 listopada 2015 r. ustanawiające szczegółowe zasady wykonania niektórych przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiającego unijny kodeks celny (Dz.Urz.UE L 343 z 29.12.2015, str. 558, z późn. zm. – zwane: RW),

- Rozporządzenie Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz.Urz.UE L 324 z 10.12.2009, str. 23 – zwane: WSZC),

- Ustawa z dnia 19 marca 2004 r. Prawo celne (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 167, z późn. zm. – zwana: Prawem celnym) – łącznie z przepisami wykonawczymi, w tym: rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz.U. z 2016 r. poz. 1293, z późn. zm. – zwane: RMF) oraz rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 21 lutego 2017 r. w sprawie urzędów celno-skarbowych oraz podległych im oddziałów celnych, w których są dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych, którymi mogą być obejmowane towary (Dz.U. z 2017 r. poz. 372, z późn. zm. – zwane: RMRF),

- Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221, z późn. zm. – zwana: ustawą VAT),

- Ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 43, z późn. zm. – zwana: ustawą akcyzową),

- Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 508, z późn. zm. – zwana: ustawą KAS) – łącznie z przepisami wykonawczymi,

- Ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (tekst. jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1481, z późn. zm. – zwane: Prawem pocztowym).


Prosimy nie odpowiadać na niniejszego maila.

Krajowa Informacja Skarbowa

-----------------------------------------------------------------------------------------



Niniejsza informacja nie stanowi:

indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w rozumieniu przepisów rozdziału 1a działu II ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa,

informacji pozostającej w związku z przedmiotem postępowania podatkowego (w rozumieniu art. 121 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa) lub postępowania celnego (w rozumieniu unijnych i krajowych przepisów prawa celnego),

wiążącej informacji akcyzowej – w rozumieniu działu IA ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym,

wiążącej informacji taryfowej ani wiążącej informacji o pochodzeniu towarów – w rozumieniu art. 33 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiające unijny kodeks celny.


Zapraszamy do korzystania z usług Krajowej Informacji Skarbowej.

Informujemy że pod numerem infolinii: z tel. stac. 801 055 055, z tel. kom. (22) 330 0330, z zagranicy +48 22 330 0330 Krajowa Informacja Skarbowa udziela telefonicznych informacji dotyczących prawa podatkowego i celnego od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 18.00.

Zapraszamy także do odwiedzenia Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów www.portalpodatkowy.mf.gov.pl , strony internetowej Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl
  
SO5AD
29.03.2018 13:36:59
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LE

Posty: 344 #2530974
Od: 2014-6-23
    dxhunter pisze:

    W przypadku radiotelefonów stawka celna wynosi 0% ....

Kurcze dużo tego... Możemy tu opisać jakieś przygody z "własnego ogródka" jak to było ze sprowadzaniem sprzętu
Osobiście nie miałem takich doświadczeń ale słyszałem ze ściągając Raddiodity GD77 przy 1szt za około 80$ nie było problemu (nie wiem jaki rodzaj przesyłki został zadeklarowany i jaka wartość przesyłki) natomiast przy zamówieniu 2szt w jednej przesyłce (bo tak te radia były czasem sprzedawane) osoba musiała ponieść dodatkowe koszty na cle.
_________________
Artur Dębski
SO5AD
SWL SP5-25-779
145.500 & 439.600 & 70.260
http://blogit.one.pl
  
sp5it
29.03.2018 14:50:39
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OI

Posty: 7242 #2530982
Od: 2009-12-28
"Drogi" sprzęt z Chin wysyłany jest tak, żeby nie ponosić żadnych opłat. Przepakowują i wysyłają z terenu UE.
Trwa to długo ale czasami warto poczekać.
Sprzęt wysyłany bezpośrednio z Chin do odbiorcy w Polsce ma duże szanse na extra opłaty.
W przypadku kupowania z Amazona wysyłane jest to z magazynu pod Poznaniem i wtedy nie ma się czym przejmować.
M
_________________
***** ***
You can't have too many antennas...
Obrazek
  
dxhunter
29.03.2018 16:18:46
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Gdynia

Posty: 340 #2531001
Od: 2011-6-11
SO5AD te radio nawet jak dla mnie za male pieniądze to masz doby sprzęt i się opłaca kupić za te 177,19$-205,42$ to masz 606,01 zł-702,56 zł nawet jak byś musiał zapłacić vat 23% to się opłaca, maksymalnie cena końcowa by wyszła 864 zł. wesoły
  
VSS
29.03.2018 16:30:18
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

QTH: POZnan*

Posty: 3769 #2531005
Od: 2009-12-24
kilkukrotnie spotykałem się z celnikami w poznańskim oddziale celnym i praktycznie nigdy nie zapłaciłem cła. tylko vat i drobne opłaty celne. pana celnika nie interesowało co to jest. dostarczam wydruk z sklepu i wydruk z przelewu z banku i na podstawie tych wartości liczony jest vat. najważniejszą rzeczą o która pyta jak sprzęt elektroniczny przylatuje do eu to jest znak ce. jak kupowałem radiotelefon hytery to kazał mi rozpakować paczkę i pokazać deklarację ce. jak ją zobaczył to już nic innego go nie obchodziło. koledze który sprowadził jakiegoś chińczyka bez ce celnik zawrócił paczkę do chin.
_________________
Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
SO5AD
29.03.2018 17:38:33
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LE

Posty: 344 #2531024
Od: 2014-6-23
    dxhunter pisze:

    SO5AD te radio nawet jak dla mnie za male pieniądze to masz doby sprzęt i się opłaca kupić za te 177,19$-205,42$ to masz 606,01 zł-702,56 zł nawet jak byś musiał zapłacić vat 23% to się opłaca, maksymalnie cena końcowa by wyszła 864 zł. wesoły

Brzmi sensownie jeśli byłoby tak jak mówisz.
_________________
Artur Dębski
SO5AD
SWL SP5-25-779
145.500 & 439.600 & 70.260
http://blogit.one.pl
  
Electra28.03.2024 20:26:54
poziom 5

oczka
  
SO5AD
29.03.2018 17:43:16
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LE

Posty: 344 #2531030
Od: 2014-6-23
    VSS pisze:

    kilkukrotnie spotykałem się z celnikami w poznańskim oddziale celnym i praktycznie nigdy nie zapłaciłem cła. tylko vat i drobne opłaty celne. pana celnika nie interesowało co to jest. dostarczam wydruk z sklepu i wydruk z przelewu z banku i na podstawie tych wartości liczony jest vat. najważniejszą rzeczą o która pyta jak sprzęt elektroniczny przylatuje do eu to jest znak ce. jak kupowałem radiotelefon hytery to kazał mi rozpakować paczkę i pokazać deklarację ce. jak ją zobaczył to już nic innego go nie obchodziło. koledze który sprowadził jakiegoś chińczyka bez ce celnik zawrócił paczkę do chin.


Czyli ogólnie mogą potrzebować wydruk przelewu za zapłatę za towar i wydruk oferty ze sklepu (np. jeśli to kupowane na Ali?)
Z tym CE to zakładam ze jakaś wyjątkowa sytuacja? Nie słyszałem nigdy żeby cofnęli do Chin niewielka paczkę za brak CE... Czyli trzeba się wczytać czy posiada deklarację CE żeby uniknąć problemów.
_________________
Artur Dębski
SO5AD
SWL SP5-25-779
145.500 & 439.600 & 70.260
http://blogit.one.pl
  
SO5AD
29.03.2018 17:48:58
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LE

Posty: 344 #2531034
Od: 2014-6-23
Ciekawe jak w ogóle z wykorzystaniem GPS w tym radiu. Czy oprócz zastosowań czysto związanych z DMR da się wykorzystać jakoś tego GPS do czegokolwiek? - choćby podania sygnału na inne urządzenie czy po sprzęgnięciu z PC wykorzystanie jakieś opcji APRS. Tak w ogóle czy w DMR w sieciach amatorskich korzysta się z GPS? Nie śledziłem tego tematu widziałem tylko oprogramowanie dla Straży Pożarnej wykorzystujące GPS w ręcznych radiotelefonach. Czy w ogóle warto dodawać parę/paręnaście dolarów za GPS czy się go po prostu nie wykorzysta? - być może za wcześnie na to pytanie jeśli radio niedługo na rynku.
_________________
Artur Dębski
SO5AD
SWL SP5-25-779
145.500 & 439.600 & 70.260
http://blogit.one.pl
  
SQ5AM
29.03.2018 18:06:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LG

Posty: 2240 #2531037
Od: 2009-2-3



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
No jak sobie skonfigurujesz, to radio będzie puszczało swoją pozycję i pchało do APRS.fi, więc jesteś widoczny wtedy na mapie na aprs.fi
Tyle.
_________________
Adrian
  
VSS
29.03.2018 18:46:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

QTH: POZnan*

Posty: 3769 #2531046
Od: 2009-12-24
    SO5AD pisze:

    Ciekawe jak w ogóle z wykorzystaniem GPS w tym radiu. Czy oprócz zastosowań czysto związanych z DMR da się wykorzystać jakoś tego GPS do czegokolwiek?


nie
_________________
Artur VSS
https://sp3vss.eu
PZK - Piraci Z Karaibów

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
SP8AQK
29.03.2018 18:56:24
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Leżajsk

Posty: 457 #2531048
Od: 2010-2-15
W tej chwili pozycja GPS nie może zostać wysłana do sieci APRS z tego radia.
  
dxhunter
29.03.2018 20:39:33
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Gdynia

Posty: 340 #2531059
Od: 2011-6-11
Zawsze można napisać do sprzedawcy albo do producenta czy ma radio ce,jak gps działa w tym radiu można znalezć na yt tam są pokazane filmiki. Jak w razie czego zapłacić vat z aliexpress też są pokazane filmiki na yt,może jest jakaś możliwość o której nie wiemy jak wykorzystać gps via aprs,może najlepiej napisać do producenta pytanie czy da się korzystać z gps/aprs
  
dxhunter
31.03.2018 15:13:50
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Gdynia

Posty: 340 #2531500
Od: 2011-6-11
Dostałem odpowiedzi na temat certyfikatu CE i GPS/APRS:
Dziękujemy za zainteresowanie naszym HD1.
Certyfikat CE 1.HD zostanie zatwierdzony w maju.
2.Now HD1 wersja GPS nie obsługuje aplikacji APRS.
Ale personel techniczny próbuje ustawić nowy HD1 GPS do obsługi aplikacji APRS.
Jeśli jesteś zainteresowany.
Zostawiasz swoje dane kontaktowe.
Kiedy MAY.
Pokażę ci certyfikat CE HD i opowiem ci ostateczny wynik o aplikacji APRS z GPS HD1.


  
SO5AD
31.03.2018 16:35:17
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LE

Posty: 344 #2531512
Od: 2014-6-23
    dxhunter pisze:

    Dostałem odpowiedzi na temat certyfikatu CE i GPS/APRS:
    Dziękujemy za zainteresowanie naszym HD1.
    Certyfikat CE 1.HD zostanie zatwierdzony w maju.
    2.Now HD1 wersja GPS nie obsługuje aplikacji APRS.
    Ale personel techniczny próbuje ustawić nowy HD1 GPS do obsługi aplikacji APRS.
    Jeśli jesteś zainteresowany.
    Zostawiasz swoje dane kontaktowe.
    Kiedy MAY.
    Pokażę ci certyfikat CE HD i opowiem ci ostateczny wynik o aplikacji APRS z GPS HD1.


Brzmi ciekawie - gratulacje za inicjatywę z kontaktem do producenta.
Pozostaje chyba czekać na szczegóły aby mieć kolejny argument przy wyborze radia.
_________________
Artur Dębski
SO5AD
SWL SP5-25-779
145.500 & 439.600 & 70.260
http://blogit.one.pl
  
dxhunter
01.04.2018 11:24:46
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Gdynia

Posty: 340 #2531661
Od: 2011-6-11
    SO5AD pisze:

      dxhunter pisze:

      Dostałem odpowiedzi na temat certyfikatu CE i GPS/APRS:
      Dziękujemy za zainteresowanie naszym HD1.
      Certyfikat CE 1.HD zostanie zatwierdzony w maju.
      2.Now HD1 wersja GPS nie obsługuje aplikacji APRS.
      Ale personel techniczny próbuje ustawić nowy HD1 GPS do obsługi aplikacji APRS.
      Jeśli jesteś zainteresowany.
      Zostawiasz swoje dane kontaktowe.
      Kiedy MAY.
      Pokażę ci certyfikat CE HD i opowiem ci ostateczny wynik o aplikacji APRS z GPS HD1.


    Brzmi ciekawie - gratulacje za inicjatywę z kontaktem do producenta.
    Pozostaje chyba czekać na szczegóły aby mieć kolejny argument przy wyborze radia.


No Artur widzisz wystarczy zostawić im dane kontaktowe i możesz im podpowiedzieć jakiś pomysł i być na bieżąco informowany o postępie
  
Electra28.03.2024 20:26:54
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 7>>>    strony: [1]234567

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DMR » RETEVIS AILUNCE HD1 (GPS)

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny