Ojczyzna Polszczyzna...
Nie mogę nie zabrać głosu w takim wątku. Uważam, że głos Piotra w żadnym miejscu nie narusza zapisu regulaminu forum. Zapis punktu piątego interpretuję jako "zwracanie bezpośrednio" uwagi komuś a nie wypowiadanie się ogólnie o rażących (lub nawet nie rażących tak bardzo) błędach.
Dla mnie lekceważenie polszczyzny a nawet chwalenie się tym (patrzcie jaki to ja jestem chojrak, piszę byle jak i co mi kto zrobi) jest oznaką niedojrzałości. Niedouczenie i zdarzające się w związku z tym błędy nie powinny budzić wielkich emocji (u osób, którym ktoś zwróci grzecznie uwagę) ale budzą i stąd jak rozumiem poprawność polityczna administratorów, którzy uznali, że zwrócenie uwagi narusza komfort czytelnika/piszącego (a nie na przykład kalecząca oczy pisownia). Wszyscy regulamin zaakceptowaliśmy więc dość o tym. Są inne fora gdzie dba się o język polski.

Zresztą widzę, że Piotr zwrócił szczególną uwagę na zwroty techniczne, które są wykręcane. To też mnie razi choć akurat słowotwórcze zabawy z nazwami własnymi są rozpowszechnione w różnych środowiskach hobbystycznych czy zawodowych.  PRZEJDŹ NA FORUM