EFIR-M - naprawa
Cześć i witam . Powiedziało się "a" to i trza powiedzieć "B".
Dziękuje za "konstruktywną " krytyke i obrone.
Z Kol. posiadaczem tego że" ustrojstwa " podyskutowaliśmy sobie na prv .
Tam podałem procedure lokalizacji uszkodzenia -- nie mniej zdalnie i tak jak ja bym lokalizował uszkodzenie .
Klawiatura i ekran jednak nie naprawi radia .
Kol. właściciel jednak nie posiadał odpowiednich i dość prymitywnych ( np sonda Wcz ) przyrządów pomiarowych .
No to czym wykonać pomiary ???????????????? Nie wspomne o wiedzy elektronicznej .
Mam i dostałem pełną dokumentacje tego że radyjka . Stwierdzam że idea i pomysł na radio jest doskonały . Pomysł na dobrej klasy trx !!! Niestety "firma " która wykonywała to radio" majstrowała " z elementów jakie znalazła na śmietniku albo jak- kto woli - co było pod ręką !! Rosyjskie elementy w pewnych czasach ( dawnych ) nie były za ciekawe eh

Jest to prosty amatorski !!!! TRX ale o stosunkowo dobrych parametrach - pod warunkiem że ,będzie działał .
Rosjanie go dość mocno "obsmarowali " ale, dali uwagi jak zmajstrować i poprawić co s.......a "fabryka .
Zaleciłem Kol. właścicielowi aby oddał do okolicznego kol. amatora lub wyslał do mnie .
Ja się nie zajmuje naprawą sprzętu naszego . Tym bardziej współczesnego ale, jak sobie zbudowałem 4 TRX bawiłem się "wynalazkami " typu Wołna lub Kontur to jakieś tam pojęcie mam na temat amatorskich urządzeń .
Posiadam również pełne Oprzyrządowanie potrzebne do zabawy z naszymi "radyjkami" ( czasami zastanawiam się po ch.....e) Czasy takich dziadków się skończyły .
Kol. właściciel miał podjąć decyzje Co dalej ?
Zdalnie i przeż klawiature to się jednak nie" Udo"!!!!!
Ten Efir po odrobinie wkładu pracy ( analiza schematu ) biłby na głowe współczesne "wynalazki " radiowe ale ,niestety tylko pod względem słyszalności stacj - i tylko !!! reszta to szkoda gadać !!!bardzo szczęśliwy

Tym optymistycznym akcentem Andrzej