Stare radio okazja
+ GRATIS DLA PANI
    rorbek pisze:

A to różowe to co to ? Temblak jakiś cy cuś. A może opaska z rękawa ORMOwca HI
    No chyba nie znak rozpoznawczy drużyny startującej w łowach na lisa
    A tak przy okazji. Jaką emisją pracuje obecnie nadajnik - LIS. No bo CW nieobowiazkowa obecnie. Może jakieś PSK cy cuś ?
    Bo nie trybię

Ale w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej "Lisy" cały czas nadają emisją CW. Nic w tym temacie się nie zmieniło. Jak chcesz pobiegać za "Lisami" musisz się nauczyć rozróżniać parę znaków wesoły MOE, MOI, MOS, MOH, MO5. Takie znaki są nadawane przez poszczególne nadajniki w czasie zawodów.Mamy w klubie SP6ZDA kilka takich odbiorników,w różnych wersjach, różniących się wykonaniem anteny i obudowy ale obecnie to faktycznie już złom. Minęło 30 lat od ich wyprodukowania. Co chwila coś nawala, zimne luty, uszkodzenia mechaniczne itp. W sumie fajna zabawa dla dzieciaków i nie tylko. Obecnie zastanawiamy się w klubie nad wykorzystaniem do "Łowów na Lisa" ręczniaków na 2m. Są łatwiej dostępne i w sumie dość tanie obecnie.
73 Marek sp6nic