kazdy glupek ma baofeng UV3 i nadaje bez licencji
    radeks1968 pisze:

Takie małe spostrzezenie .Dzis przyszedł do mnie do sklepu ciec z baofengiem UV3 i chce redukcje na antenke bo oryginal jest za maly.Fajne to jest mówi bo mozna sobie ustwic czestotliwosc (nawet policyjna a co mu tam )i gadac .Jak mu powiedzialem ze na to jest potrzebna licencja powiedzial ze jestem glupi i moga mu naskoczyc .
    Co powiesz czlowieku na to zdziczenie i z jednej strony wielkie ograniczenia i przepisy nie do przeskoczenia a z drugiej wielka samowolka.
    Teraz wiem skad bierze sie hamstwo na falach typu parkanie plucie wzdychanie kwiczenie ot przeszlo z gowniarstwa CB na kF .

Po pierwsze brak wiedzy i swiadomosci a po drugie ludzi mozna edukowac tylko finansowo.
    Pozdrawiam wszystkich ,ktorzy robia wszystko z litera prawa i przejeli sie np.pomiarami pol do okola anten

To co piszesz szanowny Panie to prawda że takich nie sieją a mnożą się na pęczki
Pokazywanie pozwolenia na posiadanie TRXa przy zakupie tegoż. Toż to nie broń palna. Jest wielu kłusowników którzy łowią ryby, nawet na sieci. Można wydać zakaz posiadanie sieci ? A jak ja sobie czereśnię przed szpakami ogacę siecią ? Nie mogę ? Namierzanie jakiegokolwiek "szkodnika" to trza trzy stacje namiarowe HI. A o Łowach na lisa słyszał ? Ile tam się robi namiarów HI. Można zakazać wszystkiego. Kononowicz to propnował "aby nie było niczego" W "cywilizowanym świecie" jest wiele zakazów. Jest zakaż ćpania. Nie słyszałem aby w Kolumbi czy gdzieś gdzie to do ćpania produkują, aby tam co krok naćpany leżał. Można zakazać chlania wódki. W Hameryce byli tacy co w czasach prochibicji fortuny sie dorobili. Można zakazać handlu wszelakimi badziewiami co emituja fale radiowe. Daję sobie rękę odciąć że od razu pojawi się "czarny rynek" z tymi badziewiami. Można zakazać picia wódy i prowadzenia pojazdów wszelakich. Ach przepraszam jest taki zakaz. I co ? Nie chleją. Nie jadą nachlani ? Ilu tygodniowo policja zatrzymuje nachlanych z wyrokami sądowymi zakazującymi takiemu prowadzenie pojazdów. Nie ja nie twierdzę aby pozwolic nachlanym jeździć. Ja tylko uzmysławiam że zakazy nic nie dają. NIC. Mozna jeszcze ustanowić karę smierci HI Za okupacji za wwóz do Wa-wy rąbanki, groziła kara śmierci Przestali wozić ta rąbankę ? To nie chodzi że mi sie pojęcia pomyliły Ja celowo przejaskrawiam aby krewkich zakazywaczy sprowadzić na ziemie z tego obłoku absurdu.
W latach 90-tych ubiegłego wieku na małych antenkach magnetycznych szkodników namierzali. Były przypadki że karę wymierzali na miejscu po zlokalizowaniu nieszczęśnika. Oj skutkowało zajefajnie. Tylko czy o to chodzi. O samosądy ? Czy ktoś z forumowiczów byłby skłonny wystąpić w roli "klepiącego michę" za "szkodnikowanie" Jakbym nagle w przyszłości dostał spadek po wujku z Hameryki i kupił sobie, chciał kupić wypasiony TRX To mi zabronicie bo mam tylko licencję nasłuchowca. A jak dla szpanu mi się zachce mieć takie "ło" ?
Temat rzeka z tymi szkodnikami, pomysłów aby temu zapobiec jeszcze więcej. Jako że jestem licencjonowanym nasłuchowcem i członkiem PZK to przez litość nie wspomnę a i honor mi nie pozwala aby wywlekać zachowania "licencjonowanych" naprutych winem i jakimiś ziołami, jakby powiedziała Doda zwana Robaczewską. Kiedyś nachodziła mnie ochota aby lepsze kawałki nagrywać. Odpuściłem sobie.
Niektórzy to bardzo śmiesznie mówią. Jakoby wszelkie zło z CB się brało. Tak sie składa że największy boom na CB dawno przeminął "przemineło z falami gn....wki" Ale ciągle wszelkie zło sie stamtąd wywodzi. Śmieszne wywody. Bardzo śmieszne. Jabym jeszcze jako winowajców zapodał wolnomularzy, cyklistów, bikiniarzy, długowłosych gówniarzy. Każdy do tej listy może dopisywać kogo zechce i będziemy się delektować winowajcami
Proponuję wrócić się pare tematów do tyłu gdzie forumowicze bez dania racji utopiliby pierwszego lepszego nieszczęśnika w szambie. Jest punkt w regulaminie aby personalnych wycieczek nie uskuteczniać. Może któs wróci do wczorajszego, przedwczorajszego czy jakiegokolwiek dnia kiedy na tym forum, strażnicy etyki, wszelkich zachowań leją bez opamiętania jak sie ktoś nieopatrznie nawinie a lejący ma akurat np kłopoty gastryczne
Już nie wspomne o ludziach którzy w imię walki o wolność walą kosturem od flagi parlamentarzystę. I mało komu przychodzi do głowy że to om nieszczęsny tylko obserwator może mieć wciepnietą petrdę do kaptura. Albo oblany koktajlem mołotowa i sflekowany
Przesadziłem. Nie. Takie są realia co nie znaczy aby odpuścić i wszystko olać. To jest bicie piany jak niektórzy z upodobaniem mówią adwersarzowi jak im jego narracja nie pasuje