Antena kierunkowa 2 el. Delta 7 pasm wg. SP3PL
Witam.
Dziękuję koleżeństwu za pomoc w modyfikacji anteny, ale przeglądając w sieci, większość instalacji antenowych różnych amatorskich r/stacji, to zauważyłem, że generalnie stosuje się Boom-y rurowe.
Nie jestem specjalistą od rur, ale przypuszczam, że inni konstruktorzy wcześniej doszli do takiego poprawnego rozwiązania.
Z okazji kolejnego spotkania PDXA w Jastrowiu, przedstawiałem nowe rozwiązanie konstrukcji anteny MB7-PL z Boom-em w postaci kwadratowego nośnika elementów (też grub. 3 mm) i ta konstrukcja okazała się mniej stabilna, szczególnie podczas stawiania anteny - fotka na http://www.pdxa.one.pl/news.php

Zauważyłem, że są sceptycy, co do funkcjonowania anteny na pasmach WARC-owskich, więc pomyślałem sobie, aby zaprosić tych kolegów na http://www.qrz.com/db/ wpisując w "okienko" znak SP6BXZ, który umieścił tam aktualny online Log.
Zaliczanie łączności z obleganymi DX-pedycjami jest równie trudne na WARC-ach jak na pozostałych pasmach.
Pragnę jeszcze raz podziękować za wszelką pomoc i dobre rady, które z uwagą słucham. Zawsze staram się wszystkie dobre rady analizować, aby konstrukcję anteny MB-7PL jeszcze rozwijać.

Problem o którym wspomniał Grzegorz SP2LIG, a wcześniej sygnalizował, to również Włodek SP5DDJ, został rozwiązany przez Andrzeja SP7GAQ, który jako zawodowo doświadczony mechanik, na wstępie już, zażyczył sobie płytę montażową z dodatkowymi otworami umożliwiającymi przewiercenia w tych miejscach na wskroś Boom. Dołączyłem odpowiednio długie śruby pozwalające skręcenie na sztywno obu elementów. W prosty sposób problem został rozwiązany.
Użytkownikom anteny MB7-PL życzę satysfakcji z anteny i zaliczania dalekich DX-ów oraz wszelkiej pomyślności.
VY73! Julian SP3PL


  PRZEJDŹ NA FORUM