qslpoland.pl - Korzysta ktoś??
Dziekuje za pouczenie ws. monopolu ale nie trudno bylo domyslec sie, ze chodzilo o wylacznosc. Co do definicji monopolu to nie jest ona precyzyjnie okreslona w definicji, w tym przypadku mozna bylo uzyc takze slowa "wylacznosc" bo faktycznie tak jest na ten moment (nie mam wiedzy o faktycznym uruchomieniu przez nowe biuro wymiany QSL a na tym forum tez nikt sie nie wypowiedzial konkretnie). Moze po urlopach cos bedzie wiadomo. Informacje ws. OPOR znajdujace sie necie sa mi znane. Przygladam sie inicjatywie jak inni bo o tym jest ten watek. Szkoda,ze "innowiercy" (nie czytac doslownie) nie maja racji i zawsze znajdzie jakis slowo ktore jest wykorzystane do rozjechania tematu.
Moim zdaniem propozycja jest godna uwagi z chociazby jednego wzgledu - finansowego. Dzialajac w innej organizacji niz PZK trzeba placic skladki na utrzymanie klubu oraz jednoczesnie na PZK co daje rocznie kilkaset zlotych kosztow/rok dla osoby, trudnych do przyjecia dla ucznia, emeryta lub osob o trudnej sytuacji finansowej. Probujac pozyskac nowych czlonkow do klubu wiem co sie dzieje, rozmawialem tez z innymi. Dlatego tez wydzielenie kosztow obslugi biura chociazby z tego powodu ma sens. Staram sie obiektywnie oceniac sytuacje. Jak wynika z publikowanych informacji PZK obecnie nie jest jedyna organizacja w tym zakresie i organizacje wspolpracuja wydajac wspolne komunikaty wiec niby dlaczego trzeba ponosic koszty funkcjonowania dwoch organizacji.
Ja ze swojej strony zamykam watek bo widze ze czasem trudno jest poza slowami krytyki uslyszec cos konkretnego, a szkoda.