odmowa instalacji anten przez spoldzielnie i wspolnoty
Dlatego też Michał szukam racjonalnej opinii, na podstawie której mógłbym zrozumieć odmowę przyłączania się do istniejących instalacji odgromowych. Kiedyś obiło mi się o uszy, że chodzi tutaj o ubezpieczenie jakim jest objęty budynek. Ewentualne zmiany techniczne w jego obrębie mogą mieć duży wpływ na decyzję firmy ubezpieczeniowej przy wypłacie odszkodowania, za powstanie ewentualnej szkody wynikającej na przykład z uderzenie pioruna.
Wydaje mi się, że kolega może pójść inną drogą - w tym wypadku spróbować uzgodnić ze wspólnotą lub spółdzielnią, że przyłączem jego instalacji antenowej do istniejącej sieci odgromowej zajmie się profesjonalna, uprawniona firma, która po montażu i dokonaniu pomiarów wystawi odpowiedni dokument. A w tym kraju jak widać na załączonych obrazkach papier i pieczątka robią cuda.